Взаємодія з органами влади
В 2013 році розвитку культури в Білозерському районі приділялась значна увага з боку місцевої влади: систематично на колегіях райради заслуховувались питання фінансування закладів культури сільськими радами, поповнення фондів бібліотек, передплати періодичних видань, матеріально-технічного оснащення бібліотек. Представники влади: голова РДА, голова районної ради, їх заступники, начальник відділу культури неодноразово відвідували підопічні заклади, брали участь у культурно-освітніх заходах, позитивно впливали на вирішення проблемних питань.
Вирішені питання юридичного статусу сільських бібліотек, районною бібліотекою отримано Свідоцтво на право власності. Районні бібліотеки (центральна та для дітей) обладнали автономне газове опалення (вартість понад 200 тис. грн.) Районній бібліотеці передплачено періодичних видань на 14 тис. грн.
Кількість комп’ютеризованих закладів зростає з року в рік. Так, на кінець 2013 року 19 сільських бібліотек (з 31–ої) мають комп’ютери, 14 з них - доступ до Інтернету. Приміщення бібліотек стають затишнішими, бо бібліотекарі розуміють значення комфорту для користувача. Проведені капітальні ремонти в 8 бібліотеках, поточні ремонти – в 6. В 2-х бібліотеках полагоджено електромережу.
Значну роботу з органами влади та громадськими організаціями традиційно проводить Херсонська ЦБС.
В центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки Херсонською міською громадською організацією “Розвиток” разом з бібліотеками ЦБС презентували круглий стіл, якому дали назву “Діалог про ефективність діалогу Або чому Білл Гейтс почув херсонців та як “розкачав” херсонську громаду”. До участі в круглому столі були запрошені голови постійних депутатських комісій, начальники управлінь Херсонської міської ради, які є координаторами виконання важливих для розвитку міста програм, представники вищих навчальних закладів та бізнесмени.
Темою круглого столу стало обговорення ефективності діалогу між депутатським корпусом та громадою. Серед питань круглого столу були обговорені та проаналізовані міські цільові програми, до реалізації яких могли б приєднатися існуючі проекти громадських організацій та бібліотек міста, представлені успішно діючі проекти ЦБС, підтримані міжнародною програмою “Бібліоміст”.
Учасники круглого столу були поінформовані лідером громадської організації “Розвиток” про результати аналізу присутності депутатів в мережі Інтернет. Внесені пропозиції щодо удосконалення спілкування громади через соціальні мережі з депутатами та контролю громади за виконанням їх передвиборчих зобов’язань.