Таку чудернацьку назву має нова дитяча книга, присвячена екологічній тематиці. Її авторка – письменниця Галина Буділова, видавництво – «Коло», рік видання – 2021. До Дня Незалежності світ побачить новий тираж цієї книги. Її загальний наклад склав 1000 екземплярів.
Книга торкається таких важливих тем, як: зловживання електроенергією, альтернативні джерела енергії, надмірне використання пластику, забруднення навколишнього середовища, спалення сміття та пожежі у лісі. «Велетунські казки про нашу планету» обов’язково сподобаються юним читачам, оскільки у них є захопливі історії про карколомні пригоди, у які потрапляють персонажі дитячого віку. Крім цього, у книзі є наліпки та розмальовки. Всього у ній три історії.
Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки поспілкувалися з письменницею Галиною Буділовою, розпитали про її творчий доробок та, зокрема, про останній проєкт. Історія створення книги дуже зворушлива. Авторка розповідає: «Надихнули мене на написання мій чоловік та старший син, Леонід. У минулому році, коли почався локдаун, в мене народився молодшенький. Наш тато з Льонею почали багато вдвох гуляти у лісі, він розповідав йому різні історії про велетнів, які живуть у лісі, в горах, в озерах. А одного разу син знайшов подарунок від одного з велетнів, це була іграшкова машинка, у такий спосіб чоловік заохочував сина ходити на прогулянки, щоб я мала час вкладати спати Льоніного братика. Випадок з машинкою і ліг в основу однієї з історій у книзі», – пригадує письменниця.
Пані Галина вже давно мріяла написати книгу екологічного спрямування, а образи персонажів вона «списала» з членів своєї родини. Книга «Велетунські казки про нашу планету» – не перша літературна робота Галини Буділової. У її доробку понад 10 книжок, а одна із них – «Дуже-дуже зла книжка» – отримала премію «Книга року-2019» серед книг для наймолодших читачів на Черкаському фестивалі Chebookfest-2019. За словами письменниці, її книги підходять як для дітей, так і для дорослих. Вони торкаються актуальних тем і покликані допомагати батькам адекватно пояснювати дитині різні теми. «Коронавірус, булінг, батьківське вигорання, кризи дорослішання – про все це треба говорити із підростаючим поколінням, тому я про це і пишу, але, в першу чергу, книги орієнтовані на дітей, а додатковий терапевтичний ефект для батьків – це вже бонус», – каже письменниця.
Бібліотеки та школи можуть попередньо замовити «Велетунські казки про нашу планету», написавши в директ на істаграм-сторінку книги або в коментарях під постом. Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки сподіваються, що херсонські бібліотеки та школи зацікавляться можливістю попередньо замовити книгу, аби юні читачі змогли першими отримати цікавезне видання відразу після друку. А ми бажаємо Галині Буділовій, щоб «Велетунські казки...» стали бестселером та закохали у себе якомога більше читачів.