Вже стало доброю традицією приймати у бібліотеці гостей із різних куточків України. Цього разу херсонці мали можливість не лише послухати лекцію про силу слова Дар’ї Август (м. Київ), але й познайомитися з роботами художниці Оксани Бойко (м. Полтава).
Творчість обох жінок об’єднана спільним світосприйняттям, стремлінням нести у світ прекрасне, світле, радісне.
Дар’я Август говорила про слова, про їх суть, значення та силу. Кожен знає, як легко можна образити і принизити людину. І в той же час словами можна заспокоїти, викликати абсолютно всі почуття, що формують характер особистості. Адже сила слова – воістину феномен, і в той же час – магія особистої переваги. Оволодівши майстерністю використання слова, людина може багато чого змінити в собі і в свідомості інших людей.
Окрім того, кожне слово, як і думка, має не лише власне значення, але й відповідну вібрацію, яка визначає наявність тонких чи щільних енергій. Тому треба пам’ятати, що вплив кожного слова відбувається ще й на рівні вібрацій (інтонації). Слово, яке проникає у свідомість людини, миттєво формує візуальну матрицю об’єкта, і в супроводі думок та почуттів ми маємо уяву про ті слова, які чуємо.
Оксана Бойко ж, навпаки, вела нас від візуального сприйняття її робіт до сили рідного слова. Екскурсія за її художніми роботами, присвячена дню толерантності, супроводжувалася не лише поясненнями автора стосовно задуму та техніки виконання, але й була пересипана народними переказами, легендами, віршами.
І поки дорослі спілкувалися з Дар’єю Август, аналізуючи певні життєві ситуації, маленькі гості заходу змогли не лише погомоніти з художницею, але й отримали від неї подарунок – майстер-клас із малювання. Дитячі роботи принесли задоволення не лише юним художникам, але й залишили чимало світла у душах дорослих.
І, звичайно, такий захід не можна уявити без музичного супроводу. Імпровізації на різноманітні класичні твори прозвучали у виконанні І. Мішукова та Г. Бистрова.
Коментарі