3 січня 120 років тому на світ з'явився майбутній родоначальник «високого фентезі». З новорічної казки почалася творчість одного з найбільш самобутніх письменників XX століття. Джон Рональд Руел Толкін створив новий жанр, беручи за основу пригоди Санта Клауса. Принаймні, так вважають багато літературознавців. Письменник створив власний фентезійний Всесвіт, заповнивши його своїми істотами. Але Толкієн не пpосто вигадував казкових істот. Філолог за фахом, пpофесоp Оксфоpда, який знав безліч стародавніх і сучасних мов, він розробив міфічні мови казкового світу – Арди, якими згодом заговорили герої його книг – ельфи і люди, гноми і гобіти. Історія цього світу йде в глибину тисячоліть і охоплює кілька епох, починаючи зі створення світу.
Для багатьох Дж.Р.Р. Толкін став легендою за життя. Мало сказати, що його книги – «Гобіт», «Володар кілець» та інші – всесвітньо відомі. Толкін став володарем думок багатьох і багатьох людей на земній кулі. Його твори справили величезний вплив на світову культуру XX і навіть XXI століття. Вони були неодноразово адаптовані для кіно, мультиплікації, аудіоп’єс, театральної сцени, комп'ютерних ігор. За ними створені концептуальні альбоми, ілюстрації, комікси. У літературі було написано безліч наслідувань книгам Толкіна, їх продовжень або антитез.
Чому творчість письменника справила такий вплив на розум людей, намагалися розібратися й члени Об'єднання вільних художників «Ракурс». Медіа-вечір, приурочений ювілею англійського письменника-фантаста, був відкритий слайд-презентацією «Я просто великий Гобіт». Із головними віхами життя і творчості Джона Рональда Руела Толкіна присутніх ознайомила завідуюча сектором нових надходжень Домбровська Руслана.
Продовжила вечір поетично-музична композиція «Толкін – як один з факторів появи ТОН «Ключ», яка представила слухачам поезію членів ТОН «Ключа», навіяну прочитанням творів письменника-фантаста. Звучали вірші Ю. Топунова, Н. Крофтс, Л. Івченко. Зал наповнювався піснями на слова Юрія Топунова у виконанні автора музики Сергія Науменко.
І, звичайно ж, говорячи про творчість батька «Володаря кілець», не залишилася поза увагою екранізація його творів. Так, підсумком медіа-вечора став перегляд першої частини трилогії «Володар кілець» «Братство кільця» (режисер Пітер Джексон, 2001, США-Нова Зеландія), представленого в рамках експериментально-просвітницької програми «Illision II».
Усіх охочих подивитися цей фільм будемо раді бачити в Залі нових надходжень.