Фотовиставка «Благодійність крізь призму об’єктива» - 2014, яка на початку року відкрилася в Києві, продовжує свою вже традиційну подорож Україною. 16 квітня вона відкрилась у Херсоні. На відкритті фотовиставки були присутні лідер грузинської діаспори «Ілорі» у Херсоні Еліко Маркелія та громадські організації.
В експозиції представлено 40 кращих фотографій, обраних з 550 фоторобіт, які надійшли з усіх куточків України на V Всеукраїнський фотоконкурс «Благодійність крізь призму об’єктива». Лише протягом десяти днів херсонці зможуть побачити її у приміщенні Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара. Значна частина фоторобіт має яскраве патріотичне забарвлення. Водночас виставка нагадує про людей, які потребують нашої допомоги в усі часи: і мирні, і буремні. Фото благодійності доводять, що в Україні навіть під час війни не припиняють творити добро у повсякденному житті громад, не забувають про доброчинні ініціативи в освіті, спорті, культурі.
Восени 2014 р. фотоконкурс проводив Український форум благодійників під патронатом Національної спілки фотохудожників України та за підтримки Програми Волонтери ООН, Благодійного фонду «Зміцнення громад» та компанії EY.
До складу журі фотоконкурсу 2014 р. увійшли:
- Едуард Странадко, фотограф, голова Правління НСФХУ.
- Олександр Жилін, ТРК "Культура", екс-заступник головного редактора журналу Photographer.
- Ростислав Кондрат, секретар Правління з організаційних питань Національної спілки фотохудожників України.
- Іван Дехтяр, асистент Програми Волонтери ООН.
- Тетяна Василик, директор БФ "Зміцнення громад".
- Юлія Студинська, FCCA, Партнер, ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги».
- Вікторія Чередниченко, директор МБФ лікаря Бєрсєнєва.
- Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників.
Були відібрані кращі фотографії у 11 номінаціях:
- «Благодійність і соціальний захист».
- «Волонтерство змінює світ».
- «Благодійність і охорона здоров’я».
- «Благодійність у культурі».
- «Благодійність у спорті».
- «Благодійність у громаді».
- «Благодійність в освіті».
- «Благодійність очима дітей».
- «Про благодійність — весело».
- «Благодійність під час Революції гідності».
- «Благодійність на захисті Вітчизни».
«За даними всеукраїнського опитування, що було проведено компанією JfK наприкінці листопада 2014 року, протягом цього року понад 23% українців залучалися до волонтерської діяльності, а 74% надали фінансову благодійну пожертву. Ці показники засвідчили шалене зростання залучення українців до благодійності та волонтерства протягом останнього року. Адже за даними Українського форуму благодійників у 2012 році до волонтерства було залучено лише 10% населення, а жертвували на благодійність лише 21% українців. Велика кількість пожертв спрямовується українцями на підтримку армії та постраждалих внаслідок конфлікту на Сході. Але благодійність багатолика – і світлини фотовиставки Українського форуму благодійників яскраво це демонструють».
Анна Гулевська-Черниш, директор Українського форуму благодійників
«Фотоконкурс «Благодійність крізь призму об'єктива», на мою думку, є найкращим з тієї безлічі проектів, який підтримує Національна спілка фотохудожників України. Він не лише має гуманістичну складову, але й за художньою якістю робіт не поступається багатьом художнім та документальним конкурсам в Україні».
Едуард Странадко, Голова правління Національної спілки фотохудожників України
Інформація про організатора фотовиставки:
Український форум благодійників (УФБ) – перша в Україні професійна асоціація благодійних фондів, організацій і бізнес-компаній, які займаються благодійністю. Форум було створено у 2005 році з ініціативи семи провідних міжнародних та вітчизняних фондів задля розвитку відповідального, прозорого та підзвітного благодійництва. Ми віримо: Україна процвітатиме, коли благодійність увійде в кожне життя, організацію, компанію. Форум є членом Європейської мережі донорських асоціацій DAFNE та мережі Всесвітньої ініціативи для підтримки ґрантодавства WINGS, а також підписантом Української мережі Глобального договору ООН.
Більше про благодійність в Україні та діяльність Українського форуму благодійників можна дізнатися з Першого українського порталу про благодійність та за телефоном (044) 425 92 94.