8 вересня відзначається Міжнародний день фізіотерапії. Медицина як у минулому, так і нині не обходиться без фізіотерапії. Вона належить до перевірених профілактичних призначень і ґрунтується на комплексному підході до питання лікування конкретного пацієнта. Сьогоднішня дата дає можливість підвищити обізнаність широких мас населення щодо ключової ролі реабілітації у підтримці здоров’я і відновленні фізичної незалежності людей, які втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.
Фізіотерапія – це напрям медицини, який вивчає дію на організм людини фізичних факторів і їх застосування з метою лікування та реабілітації. Розвитку одного з найстаріших лікувальних напрямів медицини сприяло вивчення вченими впливу фізичних процесів (електричного струму, магнітного поля, інших видів хвиль тощо) на організм людини.
Найчастіше за допомогою фізіотерапії проводиться реабілітація пацієнтів, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату та нервової системи. Із лікувальною метою фізичні фактори використовуються переважно при підгострому і хронічному перебігу хвороб, рідше – у гострій стадії захворювань терапевтичного та хірургічного профілю. Призначення, вибір і дозування обов'язково повинні проводитися з урахуванням віку і анатомофізіологічних особливостей організму хворого.
Більше про фізіотерапевтичні методи лікування ви дізнаєтесь у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх), де для всіх бажаючих організовано відкритий перегляд літератури «Фізіотерапія – здоров’я без ліків». Чекаємо на вас!