У зеленому жакеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.
І знову майстерня радості «Творимо й витворяємо» радо зустріла своїх маленьких майстринь. Цього разу ми опановували створення рухомої моделі жабки-оригамі.
Та перед майстер-класом спробували з’ясувати, що ж нам відомо про цих тваринок. Як вияснилося, жабки дуже часто згадуються у фольклорі різних народів. Їм приписують як позитивні якості – зв’язок із родючістю, продуктивною силою, так і негативні – зв’язок із різними хворобами і негодою. Існує давнє повір’я, що жаби падають разом із росою з неба, що вони мають зв’язок із Місяцем, що жаби вміють перетворюватися на інших істот, і в них же перетворюють за різні провини – зокрема, за обман. У багатьох країнах є казки на кшталт нашої «Царівна-жаба», де знаходять своє відображення стародавні міфи про жабку.
Але все це – народна творчість, а які ж вони насправді? На перший погляд ці представники фауни не володіють ніякими особливостями: мокрі, слизькі й холодні, вони швидше відштовхують, ніж привертають нашу увагу. Однак якщо придивитися до цих амфібій більш прискіпливо, то можна дізнатися про них багато цікавого.
І в цьому нам допоміг сюжет «ЛЯГУШКИ – ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ»:
Дізнавшись,що у світі існують не лише жабки, а й лягушки та квакши, кожна з нас підібрала для своєї майбутньої поробки не лише ім’я, але й вид.
Складання фігурок із паперу подобається багатьом. Це цікаво, весело, а головне – корисно, адже така творчість розвиває дрібну моторику рук та уяву. При створенні жабки-оригамі ми прийшли до висновку, що робити її необхідно з невеликого аркуша паперу, щоб вона мала гарну висоту й дальність стрибка. Крім того, потрібно робити правильний вигин у задній частині. Адже нашим амфібіям належало взяти участь у жаб’ячих перегонах. Тож під час майстер-класу дівчатка жваво обговорювали умови майбутніх змагань.
І ось ця мить настала: жабки, квакши, лягушки вишикувалися на лінії старту, готові до боротьби за перемогу. Перегони пройшли у дружній та веселій атмосфері. Під час змагань було все: й сходження спортсмена з траси, й розчарування, й радість перемоги, й бій-реванш, й дружня підтримка вболівальників.
Завершивши змагання, всі учасники мали змогу відпочити за чашкою чаю зі смаколиками та переглядом мультфільму за мотивами казки відомих українських письменників Марини та Сергія Дяченків «Червона жаба».