Впровадження інформаційних технологій
З метою мобільного просування літературного краєзнавства центральна бібліотека Каланчацької ЦБС створила спеціальний блог в Інтернеті “Каланчак літературний” із сторінками - розділами, які охоплюють різні часи, напрямки різножанрової літературознавчої діяльності нашого краю. Це розділи: “Видатні постаті”, “Наші сучасники”, “Молоді таланти”, “Фольклор краю”, “Акції. Конкурси”, “Портрети. Презентації”, “Співпраця. Подарунки” та інші. Запрошуємо переглянути наш блог за адресою: http://kalanchaksk.blogspot.com.
Бібліотекарі бібліотеки-філії №16 Херсонської ЦБС в рамках соціального проекту “Сучасна бібліотека: розуміння, допомога, розвиток” створили віртуальний соціальний путівник “Це вас хвилює…”, який допомагає користувачам бібліотеки у вирішенні соціально-побутових питань. Путівник укладений за адресами найнеобхідніших сайтів, на яких можна знайти основну інформацію про органи влади Херсона, юридичну, медичну та соціальну допомогу.
В центральній бібліотеці ім. Лесі Українки пройшов Фінал загальносистемного Квесту “Форвард - Бібліотека!” В ході гри бібліотеки та їх користувачі застосували нові можливості сучасного отримання і передачі інформації.
У практиці бібліотек-філій відпрацьовані вже on-line ігри, ігри з використанням QR-коду.
Успішно в своїй роботі бібліотекарі використовують різні соціальні мережі:
- створюють власні сторінки
- входять до груп, створених в Мережах
- створюють сторінки БФ
Все це удосконалює отримання і подачу інформації.
Вперше бібліотеки ЦБС спільно з “Центром сприяння інформаційним технологіям” звернулися до соціальної мережі з функцією геопозиціонування - Foursquare, яка дозволяє користувачеві з'єднуватися з друзями, дізнаватися про місце їхнього розташування, обмінюватися інформацією. У Foursquare були виставлені на карті міста бібліотеки ЦБС, що давало можливість дізнатися про їхнє розташування, інформувати друзів про заходи бібліотек, обмінятися своїми враженнями. Свої “чикіни” користувачі залишали через мобільні телефони та Інтернет.
В ході Квесту на e-mail центральної бібліотеки ім. Лесі Українки відправлялися фото та слогани про книги. Серед учасників були люди різного віку - від юнацтва до пенсіонерів. Переможцем Квесту стала читачка Наддніпрянської селищної бібліотеки, багатодітна мама - Тищук Людмила. Переможниця та кращі учасники Квесту були нагороджені цінними подарунками.
Використовувалась мережа Foursquare в квесті “Херсон : Історичні орієнтири” до щорічного глобального Дня Foursquareю за участю активних користувачів міських бібліотек. У програмі квесту були приємні бонуси від відвідування локацій, конкурси, спеціальне частування.
Для користувачів похилого віку бібліотеки разом з Територіальними центрами соціального обслуговування другий рік успішно діє “Університет третього віку”. На заняттях практикуються техно-години, індивідуальні навчально-практичні заняття з використанням ІТ, інтернет – огляди. В бібліотеці-філії №13 продовжується робота для дітей з вадами слуху в рамках проекту “Острів доброти” з використанням ІТ: слайдові презентації, віртуальні уроки, веб – лоції.
Через соціальні мережі була організована вулична Акція “Молоде покоління обирає здоров'я” в рамках заходів міста, присвячених Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом. В проведенні Акції взяли участь молодь Херсона, користувачі централізованої бібліотечної системи, Управління культури міської ради, Ініціативна група молоді “Бегущий Херсон”, кабінет “Клініка, дружня до молоді” КЗ “Херсонської міської клінічної лікарні”. Протягом акції організатори та волонтери роздавали учасникам та перехожим пам’ятки, листівки, буклети з питань профілактики туберкульозу та в своїх бесідах акцентували увагу мешканців міста на значенні здорового способу життя, попередженні захворювання на туберкульоз та збереженні здоров'я.
Продовжуючи роботу по залученню молоді до здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок та соціально-небезпечних хвороб кабінет “Клініка, дружня до молоді” КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня» разом з центральною міською бібліотекою ім. Лесі Українки провели ІІ-й фестиваль “Молодь обирає здоров’я”. У фіналі фестивалю брали участь байкери міста. Учні та студенти театральними постановками, виступами агітбригад, спортивними змаганнями, флеш буком за книгою Кирила Стремоусова “Нотатки мотоцикліста”, буктрейлерами агітували за здоровий спосіб життя.
Для різновікової аудиторії користувачів і бібліотекарів змістовно пройшов у центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки День Інформації – «ХХІ вік – століття інформаційного вибуху». Складовою частиною його стали:
- відкриття “Бібліорадіо”, в програмі якого висвітлюються різні теми, проводяться огляди літератури, інтерв’ю;
- флешмоб “Читать – это здорово!”, результат якого – відкриття бібліотечного freemarket, який став продовженням літньої акції “Паркова бібліотека”;
- гра “Terra інтелекта” для 2–х команд студентів кооперативного економіко-правового коледжу за підтримки громадської організації “Центр сприяння інформаційним технологіям”. Це різновид інтелектуально-рухливої гри, яка має на меті ознайомлення молоді з використанням веб-сайтів, QR-кодів, організацію ефективного пошуку інформації в мережі Інтернет та книжковому фонді бібліотеки. http://csit.org.ua/. Перед початком гри Учасники поспілкувались в режимі скайп з відомим гравцем команди “Знатоки” Борисом Бурдою та миколаївським гравцем Олександром Кудряшовим, який неодноразово вигравав призи в програмі “Що? Де? Коли?” від команди телеглядачів.
- соціальна гра “Від Foursquare до Speed dating – до розвіртуалізації знайомства”. Завданням гри стало навчити молодь, залежну від соціальних мереж, спілкуванню в реальному житті у форматі Speed dating.
- підсумки фотоконкурсів, в яких взяли участь міські бібліотеки - філії: “Фонду Вікіпедіа” - “Вікі любить пам’ятники” і “Волонтерство і громадські служби в Україні”, організовані Посольством США в Україні.