20 травня у Херсоні святкували не лише Всесвітній день вишиванки: за збігом обставин минулого четверга відбулось довгоочікуване відкриття першого сортувального центру «Green Line SV». Він розташований у величезній будівлі за адресою: вул. Робоча, буд. 64-Б, приміщення №77. Гончарівка з гордістю повідомляє, що долучилася до такої потрібної та корисної справи і виступила інформаційним партнером заходу.
Відкриття почалося з урочистого слова власника та засновника ТОВ «Green Line SV» Сергія Дудки. Чоловік вже має досвід у підприємництві – бізнес у сфері надання фітнес-послуг. Але організація роботи сортувальної станції відрізняється своєю специфікою – у Херсоні системно цю сферу майже ніхто не розвивав, тому вчитися всьому довелося самотужки. Відкриття станції неодноразово відкладали, щоб остаточно довести до ладу приміщення, – зараз воно нагадує радше стильний лофт, аніж старе сховище.
У середині здебільшого знаходяться великі баки для відходів, на кожному з них є позначки виду сміття, для якого бак призначений. Але, якщо виникнуть труднощі, працівники обов’язково вам підкажуть та допоможуть. Також там ви знайдете ваги, якщо треба дізнатися вагу якогось предмету (шини, текстильні, гумові відходи тощо).
Окрім засновника сортувального центру, на відкритті виступили й інші учасники заходу – інформаційні партнери та гості: співробітниця Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Юлія Тищенко; власниця крамниці екотоварів «Еcoquality», адміністраторка спільноти «Екологічні новини» Ольга Машкова; голова Екологічної коаліції Херсона Ірина Зоря; начальниця відділу з питань сім’ї та молоді управління молоді та спорту Херсонської міської ради Наталя Ярова; представники «ZeroWasteSchool» та багато інших.
Усі присутні наголосили на важливості події – нарешті й у Херсоні з’явилася альтернатива сміттєвому полігону! Після сортування сміття буде доставлене на переробку або утилізацію. Сергій Дудка анонсує, що через деякий час на станції прийматимуть і органічне сміття й почнуть його компостувати. Також серед присутніх був величезний попит на збір батарейок та інших токсичних відходів. Підприємець пообіцяв розібратися і з цим питанням, як тільки робота станції, як то кажуть, набере обертів.
Тож збирайте сміття та приходьте на «Green Line SV». Станція працює щодня з 08.00. до 18.00, у суботу – з 10.00. до 16.00, вихідні – неділя та понеділок. Більше інформації ви зможете знайти тут.
Наразі у сортувальному центрі приймають 37 видів сміття. Більшість фракцій можна віддати на переробку безкоштовно, а за деякі доведеться трохи заплатити.
Список відходів, які приймаються безкоштовно:
- скло кольорове;
- скло прозоре;
- склобій;
- прозора пляшка з-під молока;
- пляшка з-під йогуртів та флакони з-під миючих засобів;
- побутовий метал;
- жерсть і жерстяні банки;
- алюміній і алюмінієві бляшанки;
- поліпропілен (окрім чорного);
- пап’є-маше;
- аерозольні балончики;
- пляшки з-під олії;
- ПЕТ-пляшка прозора;
- ПЕТ-пляшка зелена;
- ПЕТ-пляшка блакитна;
- пакети «маєчки»;
- комерційна (харчова) плівка;
- пінопласт;
- білий папір;
- кольорова картонна упаковка;
- гофрований картон;
- паперовий мікс;
- пакування Тетра пак;
- кришечки від ПЕТ-пляшок.
За невелику доплату приймаються такі відходи:
- шини (6 грн/кг);
- дзеркала (7 грн/кг);
- гумові відходи (8 грн/кг);
- текстильні відходи 8 грн/кг);
- кераміка (5 грн/кг);
- пластик ПВХ (8 грн/кг);
- електроприлади, електродроти, ґаджети (8 грн/кг);
- неперероблювані відходи (10 грн/кг).
Головна вимога, аби принесене сміття було чистим, сухим та стиснутим (якщо це ПЕТ-пляшки, бляшанки або Тетра пак упаковки).