Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Велична людина Європи»: у бібліотеці презентували українське видання монографії британської письменниці Тесси Уест «Этот странный мистер Говард»

This material is in Ukrainian

09.04.2021 10:07

8 квітня у книгозбірні відбулася презентація знакового українського видання монографії британської письменниці Тесси Уест «Этот странный мистер Говард».

Ця монографія висвітлює сповнений благородства і натхненого гуманізму життєвий шлях Джона Говарда (1726-1790) – англійського філантропа і реформатора тюремної системи, який увійшов в історію Херсона. Протягом багатьох років Говард виступав поборником прав людини і привчав суспільство поважати людське життя та гідність незалежно від соціального статусу. Книга Тесси Уест – це свіжий погляд не тільки на діяльність видатного гуманіста, але і на його непересічну особистість.

Ще 2010 року британська письменниця Тесса Уест вперше приїхала до нашого міста, щоб зібрати матеріал про херсонський період життя Говарда для своєї майбутньої книги. Адже саме в Херсоні він провів останні місяці свого життя та знайшов вічний спочинок.

І нарешті, завдяки плідний співпраці Херсонської торгово-промислової палати, Херсонського державного університету та видавництва «Олді+» ця дивовижна книга в перекладі російською мовою побачила світ.

На початку презентації Президент Херсонської торгово-промислової палати Вікторія Остроумова поділилася з присутніми спогадами про те, як, власне, виникла ідея, як реалізовувався проєкт та з якими труднощами стикалися організатори під час втілення у життя своєї мрії.

Наступними тримали слово авторка оригінального видання Тесса Уест та представник видавництва «Waterside Press» (Великобританія) Брайан Гібсон, які долучилися до презентації за допомогою онлайн-зв’язку. Авторка поділилася своїми враженнями про візит до Херсона та про особливості роботи над книгою, а Брайан Гібсон розповів про те, як  його вразила особлива та велична постать містера Говарда.

До появи українського видання долучилися й фахівці Херсонського державного університету. Ректор ВНЗ Олександр Співаковський подякував авторці за кропітку роботу та відмітив, що пишається тим, що саме фахівцям ХДУ випала честь працювати над українським виданням.

Враженнями від роботи над перекладом поділилася Олена Хан, доцент кафедри англійської філології та прикладної лінгвістики факультету української та іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету, яка півтори роки працювала над виданням. Вона розповіла, що робота над книгою не тільки поширила її знання про життя Джона Говарда, але й надала можливість пізнати неординарність та безмежність його особистості.

Народження будь-якої книги неможливе без участі дизайнерів та видавців. За словами Вікторії Остроумової, під час роботи над виданням принциповим було те, що всі учасники проєкту мали бути херсонцями. Тому над дизайном видання працювали Жанна Кобельчук (Херсонська студія дизайну «LuxaDesign») та Віталій Крижановський – доцент кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету, голова обласного осередку Спілки дизайнерів України.

Двічі приємно, що друк книги відбувався в херсонському видавництві  «Олді+». І, як зазначив  його директор Олег Головко, робота над книгою було серйозним викликом, але вони впоралися, і тому українське видання вийшло навіть кращим, ніж британський оригінал.

Наприкінці презентації організатори подарували кілька примірників бібліотеці Херсонського державного університету та Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Запрошуємо познайомитися з унікальним виданням у фондах Гончарівки!

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930