Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

У Гончарівці розпочався Тиждень креативної терапії «У гармонії з собою»

This material is in Ukrainian

23.06.2021 11:07

22 червня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара стартував Тиждень креативної терапії «У гармонії з собою».

Насичена програма за традицією відкрилася засіданням круглого столу «Креативна терапія на Херсонщині: проблеми та перспективи розвитку», на якому за участі провідних фахівців галузі обговорювалися нагальні питання і стан альтернативної терапії в нашому регіоні.

Заступник директора з наукової роботи книгозбірні Лариса Неділько тепло привітала присутніх і подякувала за підтримку Тижня з боку Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської ОДА – подібний захід проходить вже втретє. Загалом напрям креативної терапії наразі дуже актуальний, і в Гончарівці також з успіхом функціонують інклюзивні проєкти, пов’язані з мистецтвом.

Тож розпочався круглий стіл виступом на тему «Нейрографіка: намалюй свій внутрішній світ». Магістр психології, практикуючий жіночий та сімейний психолог, арттерапевт, фахівець із нейрографіки Вероніка Мойсеєнко розповіла про різноманітні психологічні техніки, які допомагають вирішити багато проблем і дорослих, і дітей.

Наступний спікер – унікальна людина, автор власного курсу з бісеротерапії для дітей з вадами зору Світлана Кандала – розповіла про розроблену нею методику. Світлана втратила зір у 16 років, і саме рукоділля допомогло їй пережити цю проблему, бісероплетіння дало змогу жінці і творити самій, і навчати цьому незрячих діток у гуртку.

Спеціаліст у напрямі анімалотерапії – керівниця ГО «Коні добра» і кінного клубу «Емілія», реабілітолог, інструктор з іпотерапії Наталя Бондар – презентувала учасникам круглого столу свою історію заняття арттерапією. За її словами, все почалося з того, що вона просто хотіла допомогти своїй особливій дитині. Але склалося так, що пані Наталя стала активно розвивати іпотерапію у Херсоні, і вже зараз має відмінні результати, бо маленькі дітки швидко прогресують у розвитку завдяки спілкуванню з «милими кониками»! Наразі головна справа Наталі – це повна кваліфікована реабілітація дітей із різними неврологічними і фізичними проблемами.

Психолог, майстер і тренер із нейролінгвістичного кодування та коучингу, гіпнотерапевт, магістр психології, енергоцілитель Олександр Геращенко надав практичні поради в галузі трансової терапії, яка набуває зараз широкої популярності й використовується при роботі з особливими дітьми. Так, він наголосив, що кожна людина від народження має безліч закладених у психиці програм розвитку, але не всі можуть їх реалізувати і у дорослому віці навіть не підозрюють про свої можливості. Тож задача такого терапевта – допомогти дітям «зчитати» ці програми і таким чином розвиватися психологічно, естетично і фізично.

Драмотерапія є також одним із напрямів арттерапії. Режисер відомого всій Україні херсонського інклюзивного театру «Золота маска» Ірина Фоменко поділилася своїм досвідом у сфері роботи з особливими дітьми. 21 рік театр радує глядачів цікавими виставами, які ще й реабілітують акторів-учасників завдяки використанню методів мистецтва, спілкування, нових знайомств.

Засновниця та керівниця інноваційного бібліотечного проєкту «Читаємо разом з Кіміко», благодійниця Марина Рудакова прийшла на засідання круглого столу зі своєю пухнастою вихованкою – собакою породи акіта-іну Кіміко. Саме завдяки підопічній Марини щосуботи до книгозбірні прямують маленькі читачі, які прагнуть не тільки покращити навички читання, але й поспілкуватися з унікальним каністерапевтом. Цей проєкт реалізується з 2018 року і продовжує дивувати та надихати – ніхто з дітей не залишається байдужим, читаючи книги для дуже уважного слухача! А батьки, звичайно, задоволені – користь від цих занять для розвитку їхніх чад неймовірна!

«Арттерапія у роботі інклюзивно-ресурсних центрів. Досвід Олешківського ІРЦ» – цей виступ став останнім і виявився дуже корисним і пізнавальним для всіх без виключення учасників заходу.

Тож круглий стіл дав можливість причетним до арттерапії на Херсонщині обмінятися досвідом і став яскравим відкриттям Тижня креативної терапії. А вже 23 червня на херсонців чекають чудові майстер-класи: «Іпотерапія: перевір ефект на собі», «Чарівний пластилін» (пластилінова анімація), «Фарби твоєї душі» (нейрографіка), «Летючий журавлик щастя» (орігамі). Приєднуйтеся! З програмою ви можете ознайомитись тут.

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930