Пісня на вірші Расула Гамзатова у виконанні композитора Мусліма Магомаєва визначила назву усного журналу «Херсон очима художника Олександра Бережного». Це спільна робота співробітників відділу краєзнавства та сектора обліку користувачів нашої бібліотеки. Вікна і двері будинків старого Херсона мають свою історію, вони є свідками життя херсонців з моменту створення міста і до сьогоднішнього дня. Використовуючи методики роботи з картинами, розроблені методистами Гете-інституту, ми дозволили собі заглянути у вікна будинку і увійти до відкритих дверей, як це запропонував нам всім Булат Окуджава у своїй пісні.
Для студентів 2-го курсу кафедри практичної психології Херсонського державного університету співробітники бібліотеки підготували екскурсію старими вулицями Херсона, на яких знаходяться будинки з вікнами і дверима, що ми узяли за основу роботи. Це вулиці Суворівська, Петренка, 9 Січня і Карла Маркса. Студенти не лише слухали, але і підключалися до бесіди ведучих журналу. Вони описували побут перших господарів вибраних будинків, підбирали інтер'єр кімнат, домальовували оформлення вікон і, звичайно ж, складали фіктивні історії. Цього разу їм була запропонована тема романтичних побачень на березі Дніпра. Ми також експериментували з оформленням вікон квітами і розшифровували символіку вибраних квітів і рослин. До будинку на перехресті вулиць 9 Січня і Карла Маркса ми навіть самі домальовували садок попереду будинку, щоб його господарі могли відпочити в тіні дерев у спекотний літній день.
Сподіваємося, що тема журналу і матеріал допомогли студентам краще пізнати рідне місто і поринути в історичний вир подій. Дякуємо Світлані Іванівні Бабатіній за допомогу в організації зустрічі і активну співпрацю з нашою бібліотекою.
Чекаємо нових зустрічей!