Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Стівен Р. Ґандрі «Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості»

This material is in Ukrainian

09.07.2021 11:00

Як залишатися здоровим, почуватися бадьорим і мати достатньо сил для досягнення цілей, знає всесвітньовідомий доктор Стівен Р. Ґандрі. У своїй новій книзі «Парадокс довголіття» він стверджує, що старіння – це наслідок того, як ми ставимося до свого організму загалом, і зокрема – до мікроорганізмів, котрі з ним співіснують.

Стівен Ґандрі – американський доктор медицини, кардіохірург. У медицині він більше 40 років, працював у понад 30 країнах світу. Ґандрі винайшов прилад, який запобігає відмиранню клітин під час гострих серцевих нападів. Цей винахід почали використовувати в усьому світі для захисту серця під час відкритих операцій. Після закінчення кар'єри кардіохірурга він відкрив власну клініку, яка займається дослідженнями впливу різноманітних дієт на стан здоров'я.

Книга «Парадокс довголіття» присвячується Едіт Моррі: упродовж тривалих років автор спостерігав свою незмінну піддослідну, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї – і психічному, і фізичному – до безлітньої старості.

Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник – найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Тіло кожної людини – це своєрідна домівка для мікробіому. Це сукупність бактерій, вірусів і грибів, які населяють людський організм.

Автор книги стверджує: «Говорячи про кишкові бактерії, можна виділити два пріоритетні моменти. По-перше, хороші бактерії потрібно задобрити, аби вони захотіли залишитися у вашому кишківнику й почали там капітальний ремонт, а поганцям дати такої прочуханки, аби вони зникли назавжди. Завдяки цьому ви створите ідеальний набір кишкових бактерій, потрібних вам для тривалого й здорового життя. По-друге, не менш важливим завданням є зміцнення слизової оболонки, що вистилає кишківник. Міцний, непроникний бар’єр запобігає розвитку багатьох хвороб, які ми пов’язуємо з “нормальним” процесом старіння… все те, що ми звикли вважати “нормальним” процесом старіння, насправді є результатом погіршення стану кишкової стінки та мікробіому, а також реакції Майярда, під час якої цукри та білки у вашому організмі склеюються під дією тепла. Та це погіршення не є невідворотним. Якщо ви добре ставитиметеся до своїх кишкових жучків, з віком ви можете не старіти, а навпаки – молодіти».

У книзі розглянуто, як здоров’я кишківника впливає на кожну окрему систему тіла. Якщо кишковим бактеріям давати те, що їм потрібно, можна поліпшити не лише здоров’я кишківника, а й серця, мозку та суглобів, не кажучи вже про вагу та шкіру.            

Спираючись на результати досліджень та досвід багатьох активних довгожителів, із якими він працював, доктор Ґандрі пропонує програму «Парадокс довголіття». До неї входять план харчування, рекомендації з використання біодобавок і рецепти страв – простих і корисних. Застосування його порад на практиці дасть змогу не лише оздоровити організм, а й прожити довге й повноцінне життя.

План харчування за програмою «Парадокс довголіття»

Дні імітації голодування. Раз на місяць упродовж п’яти днів поспіль ви виключатимете тваринний білок і обмежуватимете калорії до 900 на день, щоб імітувати корисне для організму голодування.

Вільні дні. У більшість днів ви їстимете досхочу продуктів за програмою «Парадокс довголіття», які обожнюють ваші кишкові бактерії.

Дні «промивання мозку». Раз або два на тиждень ви не вечерятимете або вечерятимете дуже рано, аби ваш мозок мав змогу цілком очиститися під час сну.

Вибіркові дні обмеження калорій. Раз чи двічі на тиждень ви можете обрати день, в який споживатимете лише 600 калорій, аби максимально подовжити собі життя. Для подвійної користі можете проводити такі дні в комбінації з днями «промивання мозку».

Вибіркове очищення в режимі інтенсивного догляду. Якщо ви страждаєте від дегенеративних хвороб чи бажаєте запустити корисні процеси в організмі, ця програма, що включає більше днів голодування й «промивання мозку», надасть вашим мітохондріям додаткового заряду енергії.

Також у книзі вказані продукти для боротьби з раком. Зокрема, горіхи володіють дивовижними протираковими властивостями. Дослідження вчених з Єльського університету довели, що пацієнти, які їли щонайменше по 2 порції горіхів на тиждень, змогли досягти ремісії хвороби на 42% й зменшення частоти смертності на 57%. Такі горіхи запобігають розвитку онкологічних хвороб: волоські, макадамія, фісташки, кедрові горішки, ліщина, каштани.

Видання спонукає задуматися про те, яким важливим є ваше ставлення до якості свого життя. Пропонуємо особисто познайомитися з працею Стівена Р. Ґандрі й взяти контроль за здоров’ям у власні руки.

В81225
612.68
Г 19
Ґандрі Стівен Р.
Парадокс довголіття
: як залишатися молодим до старості/ С.Р. Ґандрі; Д. Ліппер; пер. І. Павленко, ред. А. Долгая - Київ : BookChef, 2020. - Книга у бібліотеці завдяки Українському інституту книги (УІК) (інв. № 1126383). - 398, [1] с. - (# 1 New York Times Bestseller).

Книгу ви можете замовити у відділі обслуговування користувачів на IV поверсі книгозбірні.

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930