Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом (14 листопада) є підвищення поінформованості про діабет. Яким чином можна запобігти розвитку цього захворювання? Ця підступна хвороба належить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та можуть завершитися смертю, оскільки діабет часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності та провокує серцево-судинні захворювання. За даними ВООЗ, сьогодні на цукровий діабет хворіють понад 420 мільйонів людей. Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці та тривати протягом усього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія.
Розрізняють цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний). Ознаки та симптоми цукрового діабету не завжди яскраво проявляються. У деяких випадках людина, яка страждає від захворювання, може бути не в курсі свого стану. Тому дуже важливо регулярно проходити профілактичний огляд і здавати аналізи крові.
У відділі документів з медичних наук Гончарівки всім охочим провели експрес-аналіз рівня глюкози у крові та розмовляли про цукровий діабет, його сприйняття, контроль та покращення якості життя.
Також всіх бажаючих запрошуємо відвідати книжкову виставку «Солодка пастка: як не стати жертвою цукрового діабету».