Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Правила, які варто порушити

Темплар Річард

В78298
159.923.2

Т 32
Темплар Річард.
Правила, які варто порушити: жити за власним кодексом : [110 правил - 110 сходинок до успіху]/ Річард Темплар ; [пер. з англ. Світлани Новікової ; ред. С. О. Вербич ; іл. Ж. Васильєвої] - Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 237 с., ISBN 978-617-12-4304-0
Предметні рубрики: Особистість -- Самоствердження
УДК: 159.923.2

Аннотация:

Школа, університет, робота, депозит у банку, квартира, сім’я... Нам змалечку нав’язують шлях до успіху, переконуючи, що спроби звернути з дороги потягнуть за собою проблеми, труднощі та невдачі. Усі, певно, чули і знають, що, аби досягнути висот, слід старанно вчитися, слухати старших, неодмінно вступити до університету, шукати правильну роботу і рухатися вверх кар’єрними сходинками... Це стереотипи, яким більшість людей бояться протистояти. Річард Темплар переконаний, що кожен має свій шлях і успіх не залежить від дотримання правил, диктованих родичами, друзями чи знайомими.

Аннотация библиотекаря:

Деяким життєвим установкам властиво застарівати, шкода, що це важко сприймається людьми. Дана книга - це якраз збірка таких думок, вона спростовує усталені правила. Наприклад, суспільство стає дуже інфантильним і у всьому, зазвичай, прийнято винити батьків. Це може бути правильно, поки ти дитина, але невже дорослий не вирішує сам за себе?
«Один раз - точно не зашкодить….» Так-так, саме з цього й починаються шкідливі звички. І так 93 правила. На кожне правило знайдете спростування. Лише врахуйте, що ця книга жодного разу не індульгенція, що звільняє від правил. Швидше - це запрошення переглянути те, що нам нав'язують. І може бути, успіх - це не лише високооплачувана робота... Річард Темплар, англійський письменник, пропонує читачам більше не мислити шаблонно та адекватно реагувати на "добрі поради" тих, хто нас оточує.

Цитаты

  • Зосереджуючись на оточенні, ви так і не наближаєтеся до розв'язання проблем, що заважають вашому власному життю. Замість бажати того, що мають вони, чому б не виділити трохи часу та не поміркувати, як реалізувати власні прагнення? Трохи менше нарікань на власну долю й трохи більше завзятості - і вам не доведеться нікому заздрити.
  • Коли йдеться про помилки, важливо - не уникнути їх, а подбати про те, щоб вони були вам наукою. Старанно уникати помилок неправильно - навряд чи вам удасться досягти успіху без жодних ризиків. За словами Енштейна, "людина, яка ніколи не припускалася помилок, ніколи не намагалася зробити нічого нового". Що більше ви помиляєтеся - за умови, що зробите необхідні висновки, - то цікавішим буде ваше життя. А це має бути чудово.
  • Сміливо та відкрито говоріть про свої корені. Пам'ятайте про те, чому вони вас навчили, які надали можливості, про сильну сторону, яку ви в собі розвинули, аби скористатися з тих можливостей повною мірою. Пишайтеся своїм походженням, бо воно - частина вас.

Рецензия специалиста (официальные рецензии):

Вступ

     Коли ви молоді, з усіх боків чуєте загальновідомі твердження: «Не потурайте своїм бажанням», «Найцінніше в житті не купиш за гроші», «Фамільярність породжує презирство», «Терпеливість – найліпша чеснота» та інші, більш особисті – від родини та вчителів. Одні догми наполегливо завчаються вдома та в школі, інші вам підкидає життя. З віком ви чуєте щораз більше подібних висловів, настанов, думок і сприймаєте майже все за істину – вони ніколи не викликають у вас жодних сумнівів. Отже, коли настає час починати доросле життя – свідомо чи ні, – ви вже володієте чималим багажем так званих правил на всі випадки. Ви розумієте це, раптом помічаючи, що проголошуєте одну з цих сентенцій у розмові з підлітком чи приятелем, який потрапив у скрутне становище; тоді запитуєте себе: «Звідки я це, у біса, взяв?»
     Проблема в тому, що всі ці повчання, які ми отримуємо у вигляді «порад» із добрими намірами, часто є помилковими. Більшість із них стає у пригоді за певних обставин, однак порадник забуває вас застерегти, що часом ці правила треба ігнорувати, а інколи навіть чинити навпаки.
     Річ у тім, що ви повинні навчитися ставити запитання, критично мислити, а не дотримуватися бездумно приписів, які встановлюють для вас інші люди. Інакше ви безпідставно зробите себе нещасною людиною. Навчіться довіряти власним судженням (цієї мудрості можна дотримуватися завжди).
     Я не кажу, що все, чому вас навчають, є неправильним – чи то загальновідома «мудрість», чи чеснота, яку прищеплюють батьки. Я, наприклад, цілком згодний із прислів’ям «Не розібравши броду, не лізь прожогом у воду» та вважаю його завжди доречним. Однак до цього висновку я дійшов після довгих розмірковувань. Інколи, проте, на мій погляд, коней на переправі добре й поміняти. Я також не вважаю, що напад – найкращий захист, хоча іноді лише цей метод і спрацьовує. Гроші однозначно не є коренем усякого зла. Не можна перекладати провину на ці жалюгідні бездушні монетки та папірці.
     Усі ці вдавані правила – не обов’язково відомі прислів’я та приказки. Деякі з них, як-от переконання, надто поширені серед людей. Є десятки варіантів кожного такого висловлювання, та суть їх від цього не змінюється – у них прихована та сама ідея, що може серйозно нашкодити.
     З часу написання The Rules of Life та інших збірок із правилами (що окреслюють досвід людей, здатних утішатися простим і повноцінним життям) я зрозумів, що люди в захваті від правил. Саме в цьому частково полягає проблема. Більшості з нас настільки подобаються правила, що ми не замислюємося над ними. Отримані мною численні електронні листи свідчать: багато хто з моїх читачів виявив, що насправді живе за певними правилами – я назвав би їх «псевдоправилами», – вони десь почули ці «істини» і дотримуються їх у своєму житті. Тому я й вирішив написати цю книгу. Я хочу висвітлити ті марні принципи та рекомендації, яких ми часто дотримуємося; хочу прискіпливо їх проаналізувати і зрозуміти, чи варто їх приймати на віру.
     Мисліть критично – ось моя основна думка. Піддавайте сумніву все, чому вас навчають, і не погоджуйтеся жити за чужими правилами, доки не обміркуєте та не приймете їх. Байдуже, скільки вам років – 18 чи 80, – проаналізуйте суворі настанови, які вам наказували виконувати з дитинства, та вирішіть для себе, чи варто їх дотримуватися. Постійно зупиняйтесь і запитуйте себе: «Чому я дослуховуюся до цього?» та «Чи є в цьому сенс?»
     Я не вмикаю зелене світло на нехтування будь-якими правилами та цінностями, що вам не до вподоби. (Я б і не робив цього, адже я не можу щось дозволяти вам чи забороняти.) У такий спосіб не станеш успішним і щасливим. Будьте чесними із собою, і ви помітите, що інколи дуже неохоче, та все ж таки погоджуєтеся з певними принципами, дарма що ви їх не поділяєте. Тільки не прив’язуйтеся бездумно до тих цінностей, які сповідують інші. Ставши дорослими, ви матимете можливість напрацювати свій власний кодекс поведінки.
     Отже, перед вами правила, які я закликаю вас порушувати, принаймні час від часу. Вони навдивовижу поширені в усіх прошарках суспільства. Наприкінці кожної статті (як компенсацію) пропоную вам надійнішу «заміну» чи справжню, слушну настанову. Сподіваюся, мої поради стануть вам у пригоді. Чекаю на ваші враження на моїй сторінці у Facebook за адресою www.facebook.com/richardtemplar. Я не можу обіцяти, що завжди знайду час відповісти вам, але зобов’язуюся, що уважно читатиму всі ваші повідомлення та буду радий дізнатися про всі правила, які вам удалося успішно порушити.
Річард Темплар

Зміст

Вступ. С. 9
Подяка автора. С. 12
Подяки видавця. С. 13
 
Правила, які варто порушити. С. 15
"Успіх - це гарна робота, за яку добре платять". С. 16
"Деякі люди народжуються щасливими". С. 18
"Вам необхідна якісна освіта". С. 20
"Ваші батьки завжди мають рацію". С. 22
"Батьки відповідають за ваше майбутнє". С. 24
"Проти вас увесь світ". С. 26
"Кожен має право на повагу". С. 28
"Можна вибирати друзів, але не родину". С. 30
"Учитель знає більше від вас". с. 32
"Завжди знайте, що сказати". С. 34
"У деяих людей нестерпний характер". С. 36
"Не витрачайте час на людей, які того не варті". С. 38
"Коли болить, не до веселощів". С. 40
"Хороша робота промовляє сама за себе". С. 42
"Використовуйте всі можливості, аби отримати бажане". С. 44
"Усе має своє місце, та перебуває на своїх місцях". С. 46
"Важливо, якої думки про вас інші". С. 48
"Завжди повертайте борги". С. 50
"Тримайтеся тих, хто схожий на вас". С. 52
"Найкраще в житті дається безкоштовно". С. 54
"Ви здатні змінити людей". С. 56
"Важливо, куди ви прямуєте, а не звідки". С. 58
"Друзями стають на все життя". С. 60
"Помилки - це погано". С. 62
"З усіма підтримуйте дружні стосунки...". С. 64
"... і всі з вами дружитимуть". С. 66
"Терпіть, коли вам щось не подобається". С. 68
"Позбувайтеся щоденної рутини". С. 70
"Не зраджуйте своїх мрій". С. 72
"Люди мають право знати". С. 74
"Зазирніть страхові в очі". С. 76
"Щороку давайте новорічні обіцянки". С. 78
"Поважайте людей похилого віку". С. 80
"Дбайте про власні інтереси". С. 82
"Пригніться, якщо ви потрапили на лінію вогню". С. 84
"Не звертайте увагу на кривдників". С. 86
"Метикуйте швидко". С. 88
"Важливіше, що ви робите, а не чому". С. 90
"Книжку можна оцінити за обкладинкою". С. 92
"Не озирайтеся в минуле". С. 94
"А як щодо мене?" С. 96
"Один раз не зашкодить". С. 98
"Дійте спонтанно". С. 100
"Рухайтеся крок за кроком". С. 102
"Найкращі люди будуть поряд із вами все життя". С. 104
"Тіштеся життям, поки молоді". С. 106
"Позичати можна, якщо зможете повернути борг.". С. 108
"Будьте щедрими". С. 110
"Будьте переконані, що ви найкращі". С. 112
"Не дозволяйте людям псувати собі настрій". С. 114
"Деякі люди справді дратують вас". С. 116
"Ваші почуття вам не підвладні". С. 118
"Дії красномовніші за слова". С. 120
"Уникайте непотрібних емоцій". С. 122
"Інтернет приховує вашу особистість". С. 124
"Завжди намагайтеся стати кращими". С. 126
"Прагніть досконалості". С. 128
"Ви - результат успадкованих генів". С. 130
"Завтра настане новий день". С. 132
"У добі не вистачає годин". С. 134
"Завжди намагайтеся справити добре враження із самого початку". С. 136
"Упевнені в собі люди знають, куди йдуть". С. 138
"Ви маєте виділятися з натовпу". С. 140
"Зовнішність важлива". С. 142
"То лише крапля в океані". С. 144
"Передусім - робота". С. 146
"Не тримайте це в собі". С. 148
"Коли переконані, що маєте рацію, не відступайте". С. 150
"Деякі люди самі лізуть на рожен". С. 152
"Не стримуйте своїх почуттів". С. 154
"Ніхто не досконалий". С. 156
"Робіть усе вчасно". С. 158
"Давайте добрі поради". С. 160
"Люди мають знати, коли ваша правда". С. 162
"Робіть лише те, що вам під силу". С. 1 64
"Ви маєте право на справедливе ставлення". С. 166
"Що більше вчитися, то кращим фахівцем станете". С. 168
"У дурня нічого не навчишся". С. 170
"Якщо зібралися щось робити - робіть як слід". С. 172
"Тримайтеся того, що вам знайоме". С. 174
"Люди оцінюють вас за вашими статками". С. 176
"Приховуйте свої помилки". С. 178
"Живіть сьогоднішнім днем". С. 180
"Знайте, чого ви хочете". С. 182
"Почуття провини підказує вам, де ви помиляєтеся". С. 184
"Хтось обов'язково все залагодить". С. 186
"Добре обмірковуйте свої проблеми". С. 188
"Звузьте коло варіантів". С. 190
"Дотримуйтеся плану". С. 192
"Нікому не довіряйте". С. 194
"Довіряйте всім". С. 196
"Іноді треба добряче виплакатися". С. 198
"Не жертвуйте собою заради добрих стосунків". С. 200
"Почуття повинні мати сенс". С. 202
"Їжте, пийте, радійте...". С. 204
"Залиште свої бажання при собі". С. 206
"Доки не зламалося - не лагодьте". С. 208
"Знайдіть собі надійну роботу". С. 210
"Захищайте свою власність". С. 212
"Коней на переправі не міняють". С. 214
 
Правила, яких варто дотримуватися. С. 216
"Немає людини, що була б як острів". С. 218
Два мінуси не дають плюс. С. 220
У чужій церкві свічок не поправляй. С. 222
Не оцінюйте книжку за обкладинкою. С. 224
На кожну дію є протидія. С. 226
Безкоштовних сніданків не буває. С. 228
Поводьтеся з іншими так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами. С. 230
Перо могутніше за меч. С. 232
Зберігайте сірники в сухому, недоступному для дітей місці. С. 234
Хай мине час. С. 236

Аудио

Также рекомендуем прочитать

Темплар Річард. Правила батьківства: 109 порад - мільйон щасливих дітей!/ Річард Темплар ; [пер. з англ. С. Новікової ; іл. Ж. Васильєва ; ред. Р. А. Трифонов]- Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 287 с. - (Міжнародний бестселер), ISBN 978-617-12-3723-0

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20212223242526
2728293031