Приходьте в бібліотеку, в гості до газети!
З нагоди 90-річного ювілею єдиної та найстарішої газети письменників України «Літературна Україна» Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека (ХОУНБ) імені Олеся Гончара підготувала відкритий перегляд у секторі періодичних видань «Перехресні стежки "Літературної України"».
З 21 березня херсонці та гості міста мають нагоду завітати до бібліотеки, до читальної зали вказаного сектора, та переглянути виставку газет. За бажанням відвідувачів співробітниця зали проведе екскурсію та розповість, як газета прийшла в долі окремих особистостей і яку роль відігравала в житті українського суспільства. Все це міститься в самих виданнях, які зберігаються у фондах основного книгосховища ХОУНБ.
Як зазначила завідуюча відділом зберігання та реставрації бібліотечних фондів ХОУНБ імені Олеся Гончара Тетяна Красовська, «Літературна Україна» відома своєю високою громадянською позицією та відстоюванням національних ідеалів. Газета заснована 21 березня 1927 року в Києві під назвою «Літературна газета». Сьогодні це щотижневик, газета письменників нашої країни. Вона має передплатників не лише в Україні, а й багатьох за кордоном.
У 2012 році «Літературну Україну» внесено до «Книги рекордів України» в категорії «Література» та визнано «найдавнішою україномовною українською літературною газетою, що виходить і нині».
«Літературна Україна» – це покоління багатьох дуже відомих письменників: і тих, що її очолювали, і тих, хто пройшов її школу. Як розповіла Тетяна Красовська, фонд книгозбірні містить це видання за 73 роки, з 1944-го по 2017-й. Як і кожне тривале видання, що посіло значне місце в культурній і духовній біографії країни, «Літературна Україна» пережила різні часи. Були визначні роки, які знайшли своє відображення на сторінках газети в 1960-х. У 1961-му Павло Загребельний, тодішній головний редактор, за руку ввів у літературу Драча, Симоненка, Вінграновського й усіх «шестидесятників».
З кінця 1970-х років на сторінках «Літературної України» з'явилися вірші нашого земляка, лауреата премії імені Андрія Малишка, автора багатьох поетичних і прозових книг Миколи Братана: «Доля», «Жнивний мотив», «Херсон» тощо. У 1980-ті «Літературна Україна» багато зробила в момент становлення Народного руху, перебудови. Все частіше на її сторінках публікувалися наші земляки. Це херсонські поети Володимир Куликівський, Анатолій Кичинський, до речі – перший головний редактор газети «Гривна», Валерій Кулик, Анатолій Крат та інші.
За останні роки газета дуже змінилася: урізноманітнилася тематика, порушуються гострі соціальні проблеми. Тож приходьте на виставку. Колектив бібліотеки запрошує шанувальників красного слова, діячів професійної та народної художньої творчості та, звісно, всіх охочих.
Вл. інформ.
Гривна. – 22-29 березня 2017 р. – (№12). – С. 14