Настав період відпусток, який так радує морем, сонцем, пляжем і безтурботним часом, коли можна забути про всі справи і проблеми, насолоджуючись відпочинком. Щоб отримати рівномірну засмагу, необхідно лише дотримуватися кількох простих правил поведінки на пляжі, які допоможуть уберегти себе і близьких від опіків і проблем, пов'язаних із відновленням шкіри.
Сонце – це природний антидепресант, здатний зарядити нас енергією, підняти настрій і додати життєвих сил. Під дією сонячних променів ми не тільки одержуємо нормальний загар, але і позбавляємося від втоми і перевтоми. Активізується обмін речовин, покращується робота залоз внутрішньої секреції і кровоносної системи, збільшується кількість гемоглобіну, у шкірі синтезується вітамін D, необхідний для повноцінного розвитку зубів, кісток та інших органів, нормалізується фосфорно-кальцієвий обмін.
Разом із тим ультрафіолет украй негативно впливає на шкірний покрив, висушуючи його. Тому варто заздалегідь підготуватися до контакту з сонцем. А допоможуть у цьому зволожуючі й живильні креми, якими потрібно користуватися за деякий час до поїздки на море.
Найважливіше – це знати час, коли можна перебувати під сонячними променями. Уникайте полуденного сонця з 11 ранку до 16 години вечора. Адже засмагаючи в цей час, можна моментально обгоріти, особливо якщо у вас світла і чутлива шкіра: ультрафіолетове випромінювання найбільш інтенсивне в цей період. Тому потрібно загорати з 9 до 11 ранку, а ввечері – з 16 до 19 години – це найоптимальніший час.
Та не намагайтеся засмагнути відразу. Спочатку потрібно перебувати під сонцем 5-10 хвилин, поступово з кожним днем збільшуючи цей час до 2-х годин.
Деяким людям потрібно обережно ставитися до засмаги, і за можливості взагалі відмовитися від неї. Не рекомендовано засмагати людям, в яких є проблеми зі шкірою, зокрема наявність безлічі родимок на тілі, вітіліго, дерматити, алергія на сонячні промені. Також слід бути обережними при прийомі сонячних ванн вагітним жінкам, людям, які приймають певні ліки – їм потрібно заздалегідь проконсультуватися з лікарем.
Збираючись позасмагати, не забудьте захопити з собою головний убір і питну воду, щоб не допустити перегріву. Необхідно розуміти, що будь-яке порушення рекомендацій може завдати шкоди здоров’ю, призвести до опіків, теплових ударів. Ми радимо уважно ставитися до власного організму. Тоді пляжний відпочинок принесе виключно позитивні емоції і залишить незабутні спогади.
Приємної вам засмаги!
Джерела інформації:
- Габбард, Джеймс. Перша невідкладна допомога своїми руками [Текст] : що робити, якщо швидка не поспішає / Джеймс Габбард ; [пер. з англ. Ярослава Лебеденка ; ред. Н. Я. Радченко]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. - 333, [1] с. : іл. - ISBN 978-617-12-4954-7 :
- Гигиена и экология человека [Текст] : учебник / В.М. Глиненко, В.А. Катаева, А.М. Лакшин, С.Г.Фокин. - М. : МИА, 2010. - 545 с. - ISBN 978-5-9986-0005-0
- Гігієна та екологія [Текст] : підручник / за ред. В.Г. Бардова. - Вінниця : Нова Книга, 2006. - 720 с.-
- Книга о лице и теле [Текст] : практич. руков. по уходу за внешностью / пер. с англ. ; под ред. М. Стоппард. - Москва : Панорама, 1992. - ISBN 5-85220-140-5 :
- Стоянова, Е. Загорайте правильно! [Текст] / Е. Стоянова // Рубежи здоровья : научно-популярное информационное издание. - 2014. - N 6. - С. 24-25