Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства
П. Куліш
Тема рідної мови є надзвичайно актуальною. Вона була, є і буде злободенною у всі часи. Рідне слово надзвичайно дороге для кожного з нас. Саме за допомогою рідного слова ми навчаємося усвідомлювати себе, поважати себе як особистість, любити свою культуру, рідний народ, свою історію.
21 лютого 1952 року в Бангладеш влада розстріляла мирну студентську демонстрацію, яка виборювала право на вільне спілкування рідною мовою. З того часу цей день вважається днем полеглих за рідну мову. Пройшло багато часу, й у 1999 році на 30-ій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було визнано цю дату як Міжнародний день рідної мови.
В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню мов національних меншин Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
З нагоди свята в Гончарівці представлена книжково-ілюстративна виставка «Мова – ім’я народу», яка складається з 4 розділів:
- Тернистий шлях української мови.
- Найдзвінкіше слово рідне.
- Мова – основа духовного життя українця.
- Нам українською судилось говорити.
Шанувальники рідного слова ознайомляться з історією походження української мови, з народною мудрістю в українському слові, зі славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – різноманітними словниками.
До уваги користувачів також пропонується література, яка висвітлює питання етнонаціональної політики та розвитку полікультурного простору нашої держави: законодавчі документи і матеріали, наукові збірники, матеріали науково-практичних конференцій, монографії, статті з мовознавчих журналів, довідкові видання.
На виставці представлено документи з фондів Гончарівки, а для пошуку інших видань даної тематики радимо скористатися електронним каталогом та традиційними картковими каталогами книгозбірні.
Сьогодні лише від нас усіх залежить доля нашої рідної української мови. Тож плекаймо її, повертаймо їй роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини!
Отже, запрошуємо вас до книгозбірні!