«Доки світло не згасне назавжди» – один із найбільш анонсованих творів Макса Кідрука. Це науково-фантастичний роман та соціальна драма з елементами містики.
З перших сторінок складається враження, що це розповідь про життя звичайних сестер, проблеми підлітків та родинні зв’язки. Однак чим далі розгортаються події, тим менше стає отого «звичайного та розміреного». Рута з’ясовує, що через сни володіє вмінням (даром чи прокляттям?) змінювати реальність. І коли це звичайні оцінки з контрольної роботи, то одне. А ось через зміну подій уникнути вагітності або навіть оживити людину… Такого Всесвіт точно не вибачить! Він зробить все можливе, аби людина, яка порушує його усталений порядок, зникла назавжди.
Книга «Доки світло…» відрізняється від попередніх видань Кідрука. По-перше, в абсолютно новому сюжеті твору є відсилки до попереднього роману «Не озирайся і мовчи». Перед нами знову постає Марк Грозан, і відкриваються деякі таємниці його світу. Але Марк вже не той довірливий хлопчик. Від вміння переконувати інших тепер залежить його власна доля.
«Доки світло…» має ще одну особливість. Це перший український роман для дорослих із доповненою реальністю. Завдяки мобільному додатку та QR-кодам читач може детально роздивитися 3D-карту місця подій та дізнатися деякі епізоди з життя героїв, що не ввійшли в основний текст.
Макс Кідрук завжди ґрунтовно готується до написання своїх творів, і це, безперечно, відчувається в тексті. Цього разу головними його консультантами стали лікар-анестезіолог та вчитель математики. У післямові до роману письменник говорить, що «Доки світло…» не є медичним трилером, але з його сторінок ви дізнаєтеся багато про будову та роботу мозку. До речі, Макс вказує перелік книг, які допомагали йому розібратися у цьому питанні. Тож ви цілком можете поглибити й свої знання з даної теми.
Розв’язка твору є традиційною для Кідрука – ніяких тобі хепі-ендів та щасливого життя героїв. Усі вчинки мають свої наслідки, і Рута знала, на що йде, змінюючи минуле. Та все ж, попри логіку та перебіг подій, дуже хотілося, щоб із нею все було добре.
Але сподівання на краще не завжди втілюються в реальному життя. Що вже казати про романи Макса Кідрука…
Автор відгуку: Анастасія Козак
Comments