Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Ярина Винницька «Ковчег “Україна”»

This material is in Ukrainian

25.11.2021 14:29

Книга, яка береже історію в сучасному форматі, або Як говорити про минуле так, щоб не було нудно.

Погодьтеся, про історію та давнину можна розповідати по-різному. Так, що слухачі/читачі позасинають на перших хвилинах. А можна й інакше – щоб від інформації перехоплювало подих. І саме останнім методом досконало оволоділи всі причетні до видання книги «Ковчег “Україна”».

Авторкою ідеї та текстів є українська письменниця, перекладачка, культурна та громадська діячка Ярина Винницька. Вона вже відома на всю країну своїми яскравими артбуками «Скриня. Речі Сили», «Наречена», «Байки Харківські» Григорія Сковороди.

«Ковчег “Україна”» – це подарунковий артбук на півтори сотні сторінок, кожна з яких є окремим витвором мистецтва. Видання має кілька розділів: «Символи», «Архетипи», «Пам'ять», «Традиція», «Креатори».  

«Ми зібрали найцінніше і завантажили на КОВЧЕГ – весь культурний капітал країни, що має стати тими внутрішніми опорами, на яких збудуємо Україну майбутнього», – говорить пані Ярина.

Книга нагадає мову предків, якою вони спілкувалися з Богом. Розкаже, як і де побачити знаки, приховані від замиленої свідомості. Допоможе склеїти воєдино уламки минулого та впорядкує прадавні культурні традиції. А ще розповість про людей, без яких і не було б ніколи України, адже саме народ – суть, сила та цінність нашої держави.

А ще «Ковчег “Україна”», безсумнівно, належить до тих книжок, яких хочеться торкатися. Кожну сторінку яких прагнеш відчути на дотик, пройтися по ній кінчиками пальців.

Адже видавці використали тут найрізноманітніші поліграфічні засоби: фактурні лаки, друк на прозорих плівках, висічки, тиснення, яке в точності відтворює вишивані полотна. А суперобкладинка взагалі виготовлена з рисового паперу.

Погодьте, видання таки дійсно унікальне за змістом та формою й заслуговує на те, аби стати візитівкою нашої країни і посісти чільне місце в її літературному просторі.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 151617
18192021222324
252627282930