З 1 по 8 вересня на Арабатській Стрілці в рамках проєкту «Eco not Ego» 32 учасники з 5 країн працювали над розробкою програм із поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Ідея зібрати молодь із різних країн належить двом українкам, які зараз живуть в Іспанії та Німеччині. Проєкт отримав фінансування від програми Європейського Союзу «Еразмус+». На форумі були присутні й співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки, які ділилися власними напрацюваннями та отримали новий досвід від іноземних колег.
Учасники з Німеччини, Іспанії, Грузії, Туреччини, Португалії та України обговорювали проблеми забруднення довкілля і шляхи їх подолання. Керівниця Екоцентру Юлія Тищенко виступила з двомовною презентацією, яка була присвячена стану навколишнього середовища нашої області. Зокрема, увага волонтерів була прикута до проблем Азовського моря, узбережжя якого вкрито медузами. Серед причин цього явища є підвищення солоності моря, також ситуацію погіршує діяльність підприємств, через роботу яких до водойми потрапляють хімічні речовини та пластик і таким чином забруднюють її.
Тварини мігрують, щоб вижити, але це їх не рятує. Аби якось вплинути на ситуацію з медузами, лунали пропозиції поступово зменшувати антропогенний вплив на цей регіон та відкрити сортувальну станцію в Генічеську. Для цього потрібна активна участь місцевої влади. Так, заступник міського голови Генічеська Юрій Бабанін, який був присутній на деяких зустрічах, запевнив, що керівництво міста буде дослухатися до рішень, які були озвучені учасниками. Тим паче, що імплементація таких рішень в інших країнах дала змогу суттєво покращити екологічну ситуацію в містах.
Звісно, що «Eco not Ego» – це не тільки серйозні розмови про проблеми. Учасники охоче спілкувалися та розважалися, але й ігри в них теж були екологічні. Юлія Тищенко запропонувала всім стати в коло та уявити, що всередині знаходиться якась умовна держава, а люди являють собою її кордон. Потім вона запалила багаття посередині кола і попросила присутніх утримати дим від полум’я, аби той не розповсюджувався. Звісно, це виявилося неможливим – дим підіймався і летів за вітром. Так само відбувається і в реальному житті: коли палають сміттєзвалища в одній країні – токсичним димом дихають жителі й сусідніх держав. Ця метафорична гра дуже сподобалася активістам, адже її сенс зрозумілий й без допомоги перекладачів.
Ось так ми, співробітники Гончарівки та Екоцентру зокрема, зав’язали корисні знайомства із закордонними екоактивістами. Сподіваємося, що наші зусилля не даремні, і скоро ми разом з вами станемо свідками суттєвих змін у царині екології Херсонської області.
Бажаємо вам свіжого повітря та чистого моря!