У сучасних читачів все більше популярним стає нуар – субжанр американської масової літератури 1920-х – 1060-х років, різновид «крутого» кримінального роману. В основі жанру зазвичай напружений сюжет і грубувата манера оповіді. Серед суттєвих ознак жанру нуар – жорсткий реалізм викладу, цинізм, схильність персонажів до саморуйнування тощо.
Представниками цього жанру є Ернест Хемінгуей, Джон Родеріго Дос Пассос та ін.
Відома британська письменниця, сценаристка, театральний інженер Джулія Крауч працює викладачем в університеті і є засновником декількох літературних фестивалів. Але найбільше задоволення отримує, коли працює над літературними творами. Деякі з них вона пише в жанрі «Домашній нуар» (це похмурі твори про жахливі речі, які ми робимо один з одним начебто в ім’я кохання).
Книга «Коханка її чоловіка» написана авторкою у жанрі психологічного трилера. Тому увесь перебіг подій дуже динамічний.
Історія починається з того, що одного дня Луїза, забравши двох дітей, вирішує покинути чоловіка-тирана. Він намагається її наздогнати. У результаті погоні трапляється аварія, в якій чоловік Луїзи Сем та їхні діти загинули. Дивом виживає лише Луїза. Вона хоче почати нове життя, але зробити цього не може, адже коханка Сема, який вів подвійне життя, будь-що хоче помститися за його загибель. Починається боротьба на виживання двох жінок і протистояння не завершиться, доки не залишиться хтось один.
Хто з них заслуговує на перемогу – вирішувати долі. Кожна з цих жінок має свою історію, але котра з них правдива? Чи варто покладати усе життя та сили на помсту? Чи не краще було вкладати сили в початок нового життя та кожній піти своїм шляхом? Авторка залишає питання відкритими, тому що у цій боротьби немає переможця.
В79287
821(410)
К 78
Крауч Джулія.
Коханка її чоловіка: роман/ Дж. Крауч; пер. Р. Клочко - Київ : Нора-Друк, 2018. - Придбано за підтримки Українського культурного фонду (УКФ). - 414, [1] с. - (Психологічний трилер), ISBN 978-966-688-033-1
УДК: 821.111'06-31=161.2