Ми стикаємося з 3D-моделюванням всюди: при перегляді мультфільмів і художніх стрічок, наприклад, «Володар перснів» чи «Аватар»; у комп’ютерних іграх. Також програми з 3D-моделювання використовують архітектори, інженери та інші спеціалісти. І навіть якщо ви просто любите погортати глянцеві журнали з гарними інтер’єрами, будьте впевнені, що чимало ілюстрацій на їх сторінках – зовсім не звичайні фото. Світла кімната з чудовими шторами, диванчиками та лагідним сонечком, яке світить за вікном, можуть існувати лише в уяві дизайнера та на жорсткому диску. Сфера використання 3D аж надто широка, щоб описати її у двох-трьох абзацах.
Це складно і дуже високотехнологічно? Здебільшого, так. Але це не заважає нам «гратися» зі своєю уявою, яка може «ожити»; користуватися можливістю створення світів, які для інших будуть виглядати цілком справжніми. Та повернемося на землю. З чого ж починається 3D-моделювання?
Спочатку це схоже на креслення. Якщо ви захоплювалися геометрією у школі, вам обов’язково сподобається даний процес. Уявіть собі паралелепіпед, який ви малювали в зошиті. У програмі ви можете подивитися на нього зверху, із боків, зробити будь-якого розміру, розфарбувати, освітити так, як вам потрібно, і отримати зображення буквально за хвилину-дві. Або швиденько перемістити його на листок, де уже намальовані пірамідки. Та ще й розмістити фігури, як вам заманеться. Це набагато зручніше, ніж традиційне креслення. Існує чимало спеціалізованих професійних програм і додаткового програмного забезпечення для інженерних розрахунків, станків, додатків для створення документації. Усе це спрощує роботу та економить ресурси.
Отже, до чого тут Гончарівка? Пояснюємо! Пропонуємо і вам спробувати таке моделювання, а ми будемо вашими гідами у чарівному світі 3D. Дітям ми можемо запропонувати цікаві ігрові заходи. А якщо ви – дорослий користувач і вам хочеться самому попрацювати з програмою, ми надамо вам таку можливість. На наших комп’ютерах встановлено пакет для створення тривимірної комп'ютерної графіки «Blender», який містить засоби моделювання, рендерінгу та анімації. Програма знаходиться у вільному доступі та розповсюджується під ліцензією «GNU GPL», що є однією з найпопулярніших серед вільного ПЗ. Створена вона була відомим програмістом Річардом Столменом, засновником руху вільного ПЗ.
А ще нам було цікаво дізнатися, що «Blender» має давню традицію створення та випуску короткометражних фільмів для демонстрації можливостей програми. Отже, наостанок пропонуємо переглянути мультиплікаційне відео «Весна» (Spring), створене «Blender Animation Studio». Цей короткий поетичний фільм справді зачаровує. Написаний і знятий він був за участі письменника і режисера Енді Горальчика, якого надихнуло дитинство, проведене в горах Німеччини:
Запрошуємо до Гончарівки на цікаві заняття та вікторини, щоб познайомитися з чарівним світом 3D. Ви переконаєтеся, що бібліотека – це не лише світ книжок, а й інноваційний творчий простір для втілення ваших найсміливіших ідей. За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 22-44-30 та (095) 686-15-37.
Весняного вам настрою!