Днями у Херсонській міській раді відбулося засідання робочої групи. Представники Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара також увійшли до її складу, усього – 28 учасників. Метою зустрічі стало продовження розробки Стратегії розвитку Херсонської міської територіальної громади на найближчі 10 років. Група була розділена на 6 підгруп за ключовими напрямами:
- трансформація економіки;
- розвиток IT-технологій;
- містобудування, архітектура;
- міська громада – територія щасливих людей;
- молодіжна і гендерна політика, фізична культура та спорт, розвиток туризму і культури;
- житлово-комунальне господарство, екологія, інженерна інфраструктура, енергоефективність та транспорт.
Співробітники Центру екологічної інформації увійшли до останньої підгрупи. Нашим завданням було озвучити проблеми міста, пов’язані з екологією, та намітити шляхи їх вирішення. Зокрема, серед «больових точок» Херсона керівниця екоцентру Юлія Тищенко назвала:
- забруднення повітря;
- зміління та забруднення Дніпра;
- велика кількість бродячих собак на вулицях;
- брак місця для вигулу домашніх собак;
- стихійні кладовища домашніх тварин;
- відсутність культури поводження з відходами;
- та інші.
Визначити проблеми не складно, а от знайти комплексні рішення – вже набагато важче. Представники бібліотеки наголосили на необхідності привести до ладу водостічну систему міста, адже через забиті стоки під час опадів усе сміття та бруд стікає до річок. Також під час наради лунали пропозиції побудови крематорію для померлих домашніх тварин, щоб кожен господар міг цивілізовано віддати останню шану своєму улюбленцю. Не оминули увагою і питання облаштування спеціального майданчика для вигулу чотирилапих: «На цій локації обов’язково потрібно розмістити стійку з паперовими пакетами й рукавичками та спеціальні урни, щоб хазяїн міг прибрати за своїм другом. Треба привчати до цього людей», – зауважила Юлія Тищенко.
Розробка Стратегії розвитку територіальної громади – справа довгострокова та відповідальна, на неї відведено цілий рік. Співробітники Центру екологічної інформації часто повторюють, що майбутнє можна творити вже сьогодні. Тому участь у цьому заході – це чудова можливість долучитися до покращення нашого міста, зокрема, стану його екології.