Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Бібліотечний простір та інклюзія: що спільного?

This material is in Ukrainian

03.12.2020 09:29

Починаючи з 1992 року, щорічно 3 грудня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день людини з інвалідністю. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю. 

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара намагається завжди відповідати актуальним світовим тенденціям, що покликані вирішувати важливі проблеми громади. Тому вже в 2006 році на базі книгозбірні був створений спеціалізований Центр обслуговування користувачів з особливими потребами.

Сьогодні цей центр є не тільки пунктом доступу до інформації. Це – своєрідний майданчик для соціальної адаптації, реалізації творчого потенціалу, спілкування людей з інвалідністю та родин, що виховують дітей з особливими потребами.

Так, у 2018 році на базі книгозбірні був створений унікальний проєкт – інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль –  особливий актор», до складу якого увійшли люди з фізичними та психічними вадами. Сьогодні в арсеналі інклюзивної трупи вже дві вистави, над якими актори працювали під керівництвом професійного режисера, заслуженого діяча мистецтв Корольової І.В. Обидві вистави були успішно презентовані громаді міста. Наразі триває робота над новою, третьою виставою, яку актори планують показати глядачам вже на початку нового року.

 До речі, щорічно до проєкту долучаються нові учасники, які хочуть спробувати себе у театральному мистецтві, знайти нових друзів, реалізувати свій творчий потенціал.

Окрім цього, у книгозбірні діє інклюзивний ляльковий театр, створений завдяки ініціативі батьків, що виховують дітей з розладами аутистичного спектра. В основі цього проєкту лежить арттерапевтичний метод – лялькотерапія, який найбільш ефективний у роботі з дітками-аутистами.

Два роки тому в бібліотеці розпочався цікавий та незвичайний проєкт «Читаймо разом з Кіміко», що поєднує читання улюбленої книги з елементами каністерапії. Цей проєкт – яскравий приклад справжньої інклюзії, адже почитати собаці приходять і звичайні діти, і діти з особливостями.

Слід зазначити, що сьогодні бібліотека є тим простором, де  не тільки обговорюються проблеми людей з інвалідністю. Бібліотека – це простір можливостей, здійснення бажань та руйнування стереотипів!

Calendar

     1 23
45 6 78 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 2021222324
252627282930