Я належу до того художнього напрямку, який зараз не в моді, – я…романтик!
Саме звідси йде розхристаність і зворушливість шукання самого себе.
Микола Хвильовий
У рамках віртуального проєкту «Історія однієї книги» пропонуємо звернути увагу на творчість Миколи Хвильового та його першу прозову збірку «Сині етюди», що відзначає 100-річчя з часу виходу з друку. Збірка справила вибухове враження та була зустрінута найавторитетнішими тогочасними критиками як явище значне й цілком новаторське.
Микола Григорович Хвильовий – український прозаїк, поет, публіцист, один із основоположників пореволюційної української прози та один з найвідоміших представників «розстріляного відродження», ідейний натхненник гасла «Геть від Москви!». Ініціатор заснування літературно-мистецького угруповання ВАПЛІТЕ («Вільна академія пролетарської літератури», 1926-1928). Його життя і творчість – це бездонна енциклопедія боротьби, відваги, сумнівів і страждань. Майже все життя М. Хвильовий присвятив просуванню України та боротьбі за її місце в мистецькій Європі. Його зусилля принесли неймовірний результат, розпочата ним літературна дискусія та твори письменника пожвавили літературний процес початку ХХ століття, збурили його учасників до дій та роздумів закликати та творити без страху та обмежень й без перебільшень формували добу.
У 1923 році вийшла перша збірка його оповідань під назвою «Сині етюди» («Редактор Карк», «Кіт у чоботях», «Солонський Яр», «Легенда», «Свиня», «Чумаківська комуна» та інші). Вона справила вибухове враження та була зустрінута найавторитетнішими тогочасними критиками як явище значне й цілком новаторське.
Докладніше про історію створення збірки новел читайте на сайті книгозбірні