Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки часто створюють для вас цікаві та корисні заходи, невтомно шукають свіжі новини і лайфхаки з «зеленого» способу життя, природоохоронної діяльності та екологічного права. Вже кілька років ми намагаємось об’єднувати різних, але близьких по духу свідомих громадян, та разом робити наше місто чистим і затишним. Основними завданнями Екоцентру є забезпечення вільного доступу користувачів до інформації з питань охорони природи та екології, надання оперативних фактів щодо екологічної ситуації в Україні та Херсонській області, а також сприяння розвитку екологічної культури громади і координація та співпраця з державними природоохоронними організаціями.
Але Центр екологічної інформації був у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара не завжди. Він почав свою роботу 19 листопада 2009 року. Був створений за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні за участю Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Норвегії Олафа Берстада.
Екоцентр розташувався в одному із просторих і світлих кабінетів книгозбірні. Підрозділ обладнаний двома комп’ютерами, ноутбуком, широкоекранним телевізором, принтером та ксероксом, ну і, звичайно, тут з’явилися книжкові стелажі з тематичною літературою! Завдяки такій щедрій матеріальній підтримці у співробітників Центру з’явилась можливість надавати користувачам наступні послуги: довідково-бібліографічне обслуговування з екологічних питань, сканування, ксерокопіювання, роздрукування та запис на носії інформації.
Слід окремо згадати про сайт Центру екологічної інформації, за 12 років роботи якого там з’явилася велика кількість матеріалів: статті, анонси, конкурси, опитування, екологічний календар, фотогалерея тощо.
Від початку заснування в Екоцентрі почалося бурхливе життя! Тут проводилося багато бібліотечних та екологічних заходів. Презентація 3-го видання Червоної книги, круглий стіл із проблем безпритульних тварин, прес-конференція директора біосферного заповідника «Асканія-Нова» Гавриленка В.С. Такими були перші заходи у стінах Центру. Але на лаврах ніхто й не думав відпочивати – активностей із кожним роком ставало все більше!
Сьогодні Гончарівка може пишатися роботою Центру, який не тільки запрошує гостей та відвідувачів, а й сам генерує нові ініціативи! В останні роки ми співпрацювали з багатьма організаціями, школами, вищими навчальними закладами, національним природним парком «Нижньодніпровський», Херсонською міською радою та екосвідомими приватними підприємцями. Співробітники допомогли Херсонському гідрометеорологічному технікуму отримати баки для роздільного збору сміття та спеціальний бокс від ГО «Батарейки, здавайтесь!» для збирання та перевезення відпрацьованих батарейок. Разом із курсантами Херсонської державної морської академії та учнівською командою «ZeroWasteSchool» ми влаштовували прибирання на берегах річкок Дніпро та Кошева. Пізніше з ними ж таки, але і за участі Херсонської служби ДСНС, ми витягали сміття з дна Дніпра біля Гончарівки. І квінтесенцією нашої діяльності став екологічний фестиваль на День Дніпра. Гучне святкування пам’ятної дати відбулося на пляжі «Гідропарк». Організацією та проведенням займався саме Центр екологічної інформації разом із партнерами. А екскурсії, майстер-класи з сортування сміття, екологічні уроки та виставки еко-альтернатив ми навіть і не рахували, здається, що за час нашої роботи їх було безліч.
І от сьогодні, 19 листопада, Екоцентр святкує свій день народження. Найкращий подарунок для нас – ваше шанобливе ставлення до природи та її мешканців, екосвідомий спосіб життя і бажання змінювати на краще місто, в якому ви живете. Ми хочемо відчути, що весь цей час працювали недаремно, а з користю. У майбутньому ми плануємо і надалі співпрацювати з нашими партнерами та соратниками, аби якомога ефективніше поширювати екологічні знання, та сподіваємося на активну підтримку користувачів книгозбірні.