Цикл зимових свят в Україні завжди розпочинався з Дня Святого Миколая. У цьому році це 6 грудня. День, коли вже який рік поспіль уся країна висловлює щиру подяку нашим героям - ЗСУ.
Тож чергова зустріч у Майстерні радості "ТВОРИМО Й ВИТВОРЯЄМО" була приурочена цим двом святам. Говорили про історію, традиції та прикмети Дня Святого Миколая. Висловлювали вдячність нашим захисникам і захисницям за можливість жити й творити на вільній від амбіцій росії території України.
Поєднання цих двох свят може бути досить символічним, адже ім'я Миколая в перекладі з грецької означає "перемога народу".
Доречі Святий Миколай - наш найперший святий. Його образи були в кожній хаті. Як писав Олександр Довженко у "Зачарованій Десні", люди часто зверталися до Святого Миколая, як до Божого угодника: просили допомоги і благословення.
Та перші згадки про святого в Україні з'явилися ще з початком християнства. Давні церковні записи засвідчують цей факт так: "Напередодні Святого Ніколауса матері тримають на поготові подарунки та різки для своїх дітей" (1555 р.)
А святкування Миколая в Україні почалося ще за Всеволода Ярославовича - 1088 року. Княгиня Ольга побудувала в його честь один з перших храмів Київської Русі - біля могили Аскольда в Києві, ще в 11 столітті. Нині церков на честь святого налічується сотні. А в Миколаєві Святому споруджено пам'ятник.
А ви знали, що під покров Миколая потрапляють не лише дітлахи. Угодник Бога ділиться своєю опікою також зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та моряками. У народі ще кажуть, що Святий Миколай береже людей ще й від стихійного лиха, особливо на воді.
Звертатися до Миколая у молитвах можуть і ті, хто перебуває у скруті. Тож попросимо усім миром чуда ПЕРЕМОГИ для нашої неньки України і будемо сподіватися на якнайскоріше здійснення нашої мрії.