Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Круглий стіл: «Біт покоління - найбільший пласт літератури ХХ століття. Літературна революція 50-60 рр.»

28.01.2011

Зараз це дивно чути, але ж були часи, коли ніхто не знав ні про хіпі, ні про панків, ні про металістів і тим паче про послідовників хіп-хоп культури. Це епоха бітників, «розбитого покоління», чий світогляд багато в чому був запозичений різного роду неформалами.

 
Бітництво народилося в післявоєнні роки в США, коли зустрілися молоді письменники Джек Керуак, Вільям Берроуз і Аллен Гінзберг. Потім до них приєднався Ніл Кессіді. Разом вони утворили ядро літературної групи, чия творчість пішла врозріз з установками та кордонами офіційного мистецтва. Вони проголошували добровільну бідність, блудництво, еротичну свободу, анархічний гедонізм, відчуженість від соціальних проблем, захоплення дзен-будизмом. Бітники тяжіли до безсюжетності своїх творів, вільного вірша, метафоричної мови, шокуючої лексики, імпресіоністичних і натуралістичних описів.
Бітники залишили після себе як мінімум три гучних імені, що стали справжніми класиками руху: Берроуз, Керуак і Гінзберг. Їх творчість і стала тематикою засідання Об'єднання вільних художників «Ракурс». У проведенні круглого столу «Біт покоління - найбільший пласт літератури ХХ століття. Літературна революція 50-60 рр.» активну участь брали і гості об'єднання Творчий центр «Ведьмы не спящего града». Пізнавальною була доповідь одного з членів творчого центру херсонського автора-пісняра Жоржа Буюклу, який охарактеризував основні дати славної і героїчної історії бітників.
Для того щоб збагнути внутрішній світ письменника необхідно заглибитися в його твори.
Тому одним із моментів роботи круглого столу було читання вголос фрагментів із роману «У дорозі» одного з головних персонажів і творців молодіжної культури XX століття - Джека Керуака. Перший редактор цього твору любив згадувати, що більш дивного рукопису йому ніколи не пропонували. Здоровенний, як лісоруб, Керуак приніс до редакції рулон паперу довжиною 147 метрів без жодного розділового знака. Це була розповідь про долю і біль цілого покоління... І головний герой роману – зубоскал, бабій і п'яниця Дін Моріарті до цих пір їде на своєму «мустангу» по дорозі, яка не скінчиться ніколи.
 
Звучали і рядки з творів Аллена Гінзберга, вірші якого дуже схожі на прозу його друзів – Керуака й Берроуза, які допомогли йому позбутися від педантичних уявлень про мистецтво письма, взамін чого Аллен навчив їх своєрідному літературному смаку. 

 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930