Україну в ХХ столітті спіткало чимало страшних подій, серед яких і трагедія Бабиного Яру. 29 вересня в Україні та світі відзначили 80-ті роковини масових розстрілів у Києві. Ця подія залишається однією з найтемніших сторінок історії нашої держави.
З нагоди відзначення Дня пам’яті жертв Бабиного Яру працівники відділу соціокультурної діяльності Гончарівки завітали до НВК №56 м.Херсона та провели для учнів старших класів вечір-реквієм «Могильний вітер з тих ярів повіяв, а в полум’ях метався Бабин Яр». Під час заходу присутні дізналися, у чому полягала програма нацистського «ендльозунга» (остаточного розв'язання) єврейського питання. Учнів вразило те, що за три дні було страчено 33 тисячі і 771 євреїв, а з 1941 по 1943 роки (звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників) було винищено до 200 тисяч киян. Учасники заходу переглянули фрагменти документальних фільмів, присвячених трагедії Бабиного Яру, з яких довідалися про те, що в урочище привозили людей різних національностей, через що воно перетворилося на величезну братерську інтернаціональну могилу.
Бабин Яр болітиме нам до скону. Він болітиме нашим дітям, нашим онукам, нашим правнукам. Це – наш вічний біль, наша незагойна рана.