13 грудня 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла першу в ХХІ столітті конвенцію з прав людини – Конвенцію про права осіб з інвалідністю. Документ було підготовлено в результаті переговорів, які тривали упродовж 3-х років. До обговорень приєдналися уряди, національні інституції захисту прав людини, міжнародні організації.
Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю охоплює багато сфер, в яких люди з інвалідністю зазнавали дискримінації, включаючи доступ до правосуддя, освіти, працевлаштування, участі в політичному та громадському житті, свободи від тортур, експлуатації і насильства, а також свободи пересування. Мета Конвенції полягає в заохоченні, захисті та забезпеченні повного і рівного користування людьми з інвалідністю всіма правами людини та основоположними свободами.
Все це потроху змінює всесвітню парадигму в ставленні і підходах до осіб з інвалідністю. Зокрема, ставлення до цієї соціальної групи людей як до пацієнтів, якими необхідно лише опікуватися і які не можуть долучитися до активного суспільного життя, змінилось на ставлення до них як до повноправних членів суспільства, що мають рівні права з іншими громадянами.
Для Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара ця дата є особливою, адже наша книгозбірня однією з перших підтримала такі зміни. Саме в грудні 2006 року на базі обласної книгозбірні завдяки грантовій підтримці Посольства США в Україні та міжнародного благодійного фонду «FORCE» (Нідерланди) було відкрито спеціалізований Центр обслуговування користувачів з особливими потребами, який зараз є місцем соціалізації та навчання, а також інклюзивним майданчиком для багатьох творчих ідей.