У наш складний час кожен потерпає від стресів, неприємностей, фінансових труднощів, а можливо, й від справжніх ударів долі та життєвих втрат. Все це накладає значний негативний відбиток як на психічному, так фізичному здоров’ї. Особливо це стосується людей, що змушені були покинути власні домівки через воєнні дії на Сході України. Таким особам, як нікому, необхідна підтримка та допомога. Саме тому 26 березня Херсонська ОУНБ ім. Олеся Гончара спільно з Психологічною Cлужбою допомоги населенню при Херсонському відділенні Української спілки психотерапевтів та Херсонським міським центром зайнятості провела психологічний тренінг «Життєздатність – секрет подолання труднощів» для переселенців з Донецької та Луганської областей.
Тренінг провели:
- Неннова Олена Василівна - практичний психолог, викладач кафедри теорії і методики виховної роботи КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти", координатор роботи з сім'ями загиблих військовослужбовців Психологічної Служби допомоги населенню при Херсонському відділенні УСП, член УСП.
- Колісніченко Анна Василівна - практичний психолог, гештальт-терапевт, член УСП, координатор роботи з військовослужбовцями Психологічної Служби допомоги населенню при Херсонському відділенні УСП.
- Казанникова Юлія Юріївна - практичний психолог, гештальт-терапевт, член УСП, голова етичної комісії Херсонського осередку УСП.
- Танасюк Олександр Михайлович - практичний психолог, гештальт-терапевт, арт-терапевт, член УСП, координатор роботи з переселенцями Психологічної Служби допомоги населенню при Херсонському відділенні УСП.
Недаремно тренінг було присвячено саме життєздатності, адже це здатність людини долати труднощі та негаразди, виходячи з них більш сильними та досвідченими. Крім того, це здатність повернутися до попереднього стану після тривалих стресів. На жаль, життєздатність не дається людині при народженні, тому й потребує зміцнення подібно до імунної системи. Саме над цим і працювали психологи під час заходу.
Висловлюємо співчуття усім, хто постраждав від конфлікту на Сході України, та бажаємо, аби вони якнайшвидше змогли повернутися до спокійного життя без агресії та страху.