Суверенна, незалежна і стабільна Україна, неухильно віддана демократії і верховенству права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи з 2014 року, внаслідок російсько-українського конфлікту, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано.
Напередодні саміту НАТО в Мадриді наступного року, де очікується рішення про майбутнє членство України в альянсі, стане у нагоді відкритий перегляд «Вступ до НАТО – стратегічний вибір України», розміщений у відділі обслуговування користувачів (IV поверх) нашої книгозбірні.
Монографії, збірки наукових праць, матеріали засідань круглих столів, довідники, публікації в періодичних виданнях – все це допоможе вам систематизувати та актуалізувати знання із різних аспектів співробітництва України і НАТО.
Рекомендуємо також для поглибленого вивчення наступні документи та матеріали:
- Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2019, № 9, ст.50);
- Про Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2021 рік;
- Місія України при НАТО.