Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Творча зустріч із старостою села Зміївка Миколою Куривчаком

24.12.2021 12:11

У рамках проєкту «Гордість Херсонщини» в актовій залі Гончарівки відбулась зустріч зі старостою Зміївського старостату Бериславської територіальної громади Миколою Куривчаком. Глядачі ознайомились з історією успіху лідера унікального села, де в дружбі й злагоді уживаються люди різних релігійних конфесій та багатьох національностей.

Микола Миколайович Куривчак народився в селі Зміївка Бериславського району 26 червня 1961 року в родині насильницько депортованих українців, які за волею комуністичної верхівки Радянського Союзу 1951 року в товарних вагонах були масово перевезені до степового села із західноукраїнських земель, котрі відійшли після Другої світової війни у власність Польщі.

Навчався пан Микола у Зміївській середній школі, а від 1978 до 1982 року – на факультеті фізичного виховання у Миколаївському педагогічному інституті. Потім була служба в армії (у Білорусії). І попрацювавши декілька років у Таврійській школі, вже з 1984-го до 2020-го Микола Миколайович працював вчителем у рідній Зміївській школі. На пенсію у свій ювілейний рік Микола Куривчак пішов як вчитель-методист та вчитель вищої категорії. Його було першого на Херсонщині визнано на всеукраїнському рівні вчителем року. Тож недаремно мешканці рідного села тричі обирали пана Миколу депутатом Бериславської районної ради. З 1992 року він входить до активу Херсонського обласного обєднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Його велоподорожі із учнями Бериславської школи до Польщі були широко висвітлені в ЗМІ України та Польщі. Відвідавши землі своїх пращурів, велотуристи провели ще туристичний екскурс Муравським шляхом. А потім була унікальна подія, коли за ініціативи Миколи Миколайовича до маленького степового села завітала делегація зі Швеції на чолі з королем Карлом ХVI, котрий прагнув почути старошведську мову, що жива ще серед шведів Зміївки, але вмерла у самій Шведції. І нині шведи прагнуть відродити свою родинну мову, тому після візиту короля культурні, економічні та туристичні зв’язки між шведами села та Швецією зростають у геометричній прогресії. У селі, де мирно вживаються греко-католики бойки та римо-католики шведи, німці-лютерани та православні краяни, просвітянин Микола Куривчак вже 2 роки поспіль організовує і проводить Всеукраїнський фестиваль «Бойківська ватра». Сподіваємось, що наступного року до нас приєднаються і бойки зі Сполучених Штатів Америки, і бойки з Канади, і більш широка делегація бойків Галичини.

На заході у Гончарівці присутні шанувальники українського мистецтва у виконанні фолк-гурту «Бойківчани» (керівник – Роман Моцьо), до складу якого входить і Микола Куривчак,  мали радість почути українські народні пісні, бойківські жартівливі коломийки, а також польські й шведські життєдайні пісні та польки. Море позитивних емоцій доповнили і нагородження Миколи Куривчака, Алли Лозинської та Оксани Олексюк від голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, народного депутата шести скликань, відомого українського поета Павла Мовчана. А юна поетеса Анастасія Кравець отримала диплом та кубок переможця Першого всеукраїнського літературного фестивалю «Письменницька ватра над Дніпром», котрий нещодавно закінчився.

Хоч надворі мела завірюха, та в затишній залі Гончарівки панували тепло сердець і вогонь любові до рідного краю. Це тепло було відчутне і у піснях у виконанні лауреатів всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, Тетяни Дудкіної та Антона Коломійця.

Проєкт «Гордість Херсонщини» вже другий рік поспіль наснажує краян на позитивні емоції в українському Херсоні.

Олег Олексюк,
керівник проєкту «Гордість Херсонщини»

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930