Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Центр екологічної інформації закликає відмовитися від пакетів!

16.06.2021 15:54

Незабаром Херсон долучиться до святкування Всесвітнього дня відмови від поліетиленових пакетів. Йдеться про 3 липня, і, за збігом, цього року на це число припадає ще й інша дата «екологічного» календаря – День Дніпра. Зазвичай 3 липня в багатьох країнах світу і покупці, і підприємці відмовляються користуватися пакетами.

Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки пропонують відмовлятися від поліетилену креативно! Уже давно ні для кого не секрет, що ходити на шопінг можна з багаторазовими текстильними торбинками та авоськами. Зараз вони дуже популярні, їх можна знайти на будь-який смак: є нейтрального кольору, а є, навпаки, – різнокольорові та з цікавими принтами. Хтось торбинки купує, а дехто створює власноруч! От до останніх ми й звертаємось. Якщо ви самі шиєте торбинки-шопери, приносьте їх на виставку, відкриття якої планується саме на 3 липня. Також можна принести торбинку, яку ви придбали, замовили або отримали у подарунок, якщо вона ексклюзивна і має якийсь незвичайний вигляд або з нею пов’язана цікава історія чи спогад. Торбинки приймаються протягом 2 тижнів у Центрі екологічної інформації (ІІІ поверх). Якщо виникнуть питання, телефонуйте: (0552) 22-44-30.

І наостанок трохи фактів. Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада прийняла Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», а 7 червня Президент підписав його під час форуму «Україна 30. Екологія». У Законі йдеться про заборону розповсюджувати (як продаж, так і безкоштовне розповсюдження) у мережах роздрібної торгівлі легкі та надлегкі пакети, стінки яких завтовшки до 50 мікрометрів.

У більшості європейських країн вже давно діють подібні обмеження. Там замість поліетиленових користуються паперовими або пакетами, які виготовлені з біорозкладних біополімерів із додаванням крохмалю. Відомо, що пластикові пакети та плівки розкладаються від 100 до 500 років, при тому, що «життя» одного пакета в середньому триває 25 хв. Екологи б’ють на сполох – уже зараз вміст мікрочастинок пластику знаходять у водах Чорного моря. І звичайно, на макрорівні пакети теж шкодять природі, зокрема братам нашим меншим. Птахи, тварини й риби заковтують їх і вмирають у муках.
В Україні заборона тонких пластикових пакетів відбулася згідно з рекомендаціями, які діють в ЄС. Українські можновладці нарешті звернули увагу на проблему забруднення довкілля, і, як результат, уже 1 січня 2022 року покупці, реалізатори та власники магазинів повинні будуть перейти на більш екологічне упакування.

Співробітники Центру екологічної інформації пропонують не чекати, доки закон увійде в дію, а вже сьогодні поступово відмовлятися від поліетилену. Під час виставки екоторбинок будемо не тільки милуватися експозицією, а й говорити про екологічні альтернативи поліетилену, чим його замінити, щоб це було зручно людям, але безпечно для навколишнього середовища.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18192021222324
252627282930