Чи знаєте ви, що в середньому за рік кожен житель України продукує до 300 кілограм сміття? І лише близько 15 кілограмів із них тим чи іншим чином перероблюються. Тож не дивно, що наші звалища ростуть з катастрофічною швидкістю, а проблема сміття виросла в одну з найбільших екологічних проблем сучасності. Ми щосекунди засмічуємо нашу планету, навіть не задумуючись про це. Непотрібні або зламані речі просто викидають, і нікому й на думку не спадає використати їх знову. Тривалий час вважали, що так і має бути. Нас на планеті було менше, ресурсів для використання людством було хоч відбавляй, і скидати відходи можна було куди завгодно. Зараз більшість людей визнає, що все має змінитися.
Тому до вкрай важливого завдання виховання культури поводження з побутовими відходами долучилася і Гончарівка. У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходив під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів», у Херсонській спеціальній ЗОШ-інтернаті Херсонської обласної ради було проведено екологічний захід: гру, під час якої діти могли повчитися основам сортування, дізнатися про коди переробки. Як вони можуть допомогти при визначенні матеріалу, з якого зроблена та чи інша річ? Яка може бути подальша утилізація упаковки? Які є невирішені проблеми на цьому шляху?
Наприкінці заходу учні дізналися про те, як можна дати друге життя старому одягу та непотрібним клаптикам тканини, і зробили листівку з натуральних матеріалів.