У приміщенні книгозбірні відбулося засідання круглого столу «Креативна терапія на Херсонщині: проблеми та перспективи розвитку». Цей захід став своєрідним відкриттям масштабної події – інклюзивної програми Тиждень креативної терапії «У гармонії з собою», що триватиме на базі бібліотеки 14 днів. Ця програма являє собою цикл різноманітних майстер-класів, основаних на методах арттерапії та анімалотерапії. Тому зовсім невипадково, що її старт розпочався саме із зустрічі фахівців, експертів та тих, кого цікавить креативна терапія на Херсонщині.
Головною метою зустрічі стало ознайомлення суспільства з основними напрямами арттерапії та анімалотерапії, презентація успішних проєктів, які реалізуються в нашому регіоні, та обговорення основних проблем розвитку арттерапії та анімалотерапії на Херсонщині.
Розпочалося засідання з привітального слова почесної гості заходу, керівниці служби у справах дітей Херсонської обласної державної адміністрації Людмили Афанас’євої, яка зауважила, що впровадження арттерапевтичних занять у закладах, де виховуються діти з особливими потребами, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які постраждали від домашнього насилля, є необхідністю.
Цікаві спікери, справжні майстри та професіонали своєї справи із захопленням розповідали про свою практичну роботу, зокрема з особливими дітьми. Так, тренер-хореограф, керівник танцювальної студії «Байрамбіка», засновник ансамблю «Арабські ритми» для родин, що виховують дітей з розладами аутистичного спектру, Ганна Маленька вразила глядачів своїм досвідом роботи з особливими дітьми, розповідаючи, що займатися терапевтичною грою на барабанах вона стала випадково, але те, наскільки ці заняття стали ефективними для її вихованців, затягнуло і надало поштовх розвивати далі цю справу.
Нейрографіка – один із нових напрямів арттерапії, який в Україні з’явився лише кілька років тому. Про особливості та чарівний ефект цього методу розповіла зацікавленим глядачам Вероніка Мойсеєнко, жіночий психолог, тренер, арттерапевт, фахівець із нейрографіки, консультант із дизайну людини. До речі, випробувати на собі ефект цього арттерапевтичного методу в рамках Тижня креативної терапії зможуть мами, що виховують особливих дітей.
До креативних методів терапії належить ще й анімалотерапія (або зоотерапія) – це вид терапії, що включає використання тварин як засіб лікування. Найвідомішим у світі методом реабілітації за допомогою тварин вважається іппотерапія. Про ефективність та особливості цього методу всім присутнім розповіла Наталя Бондар – керівник приватної стайні «Емілія» (м. Херсон), інструктор з іппотерапії, реабілітолог.
Драмотерапія є також одним із напрямів арттерапії, який відрізняється універсальністю та ефективністю. Своїм 20-ти річним досвідом роботи з особливими людьми поділилися з усіма присутніми режисер інклюзивного театру «Золота маска» Ірина Фоменко, яка зазначила, що робота на сцені не тільки виконує психокорекційну функцію. Драмотерапія сприяє соціалізації особливих акторів та формуванню їх особистості.
Лялькотерапія – це той вид креативної терапії, який охоплює одразу кілька напрямів психокорекційної роботи. Виготовлення ляльки, керування нею, розіграш певних ситуації – усе це позитивно впливає на психологічний стан людини будь-якого віку. Цей факт підтвердила й майстриня-лялькарка Юлія Балуда, яка має 12-ти річний досвід роботи з дітьми. Пані Юлія зазначила, що креативна терапія сьогодні необхідна не тільки людям з особливими потребами, а й звичайним дітям, особливо підліткам.
Цікавий досвід роботи з людьми поважного віку презентувала гостям заходу педагог-психолог територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району м. Херсона Юлія Сіваєва, яка розповіла про необхідність роботи з бабусями та дідусями й ефективність креативної терапії з метою збереження мозкової активності людини поважного віку.
Наприкінці зустрічі координатор проєкту «Читаймо разом з Кіміко» Оксана Шестакова розповіла глядачам про хід проєкту, який поєднує в собі читання улюбленої книги та елементи каністерапії і реалізується на базі Гончарівці.
Зустріч завершилася обміном враженнями та ідеями. Сподіваємося, що вже найближчим часом наші учасники зможуть презентувати громаді спільні партнерські проєкти, спрямовані на вирішення актуальних проблем суспільства.