Щорічно 20 листопада відзначається Міжнародний день педіатра, який збігається із Всесвітнім днем дитини. Цю дату обрали невипадково. Адже 20 листопада 1959 року Генеральна асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію прав дитини, що нині є основним міжнародним документом із захисту прав дітей.
Професію педіатра часто називають однією з найскладніших і водночас найвідповідальніших медичних спеціальностей. Саме педіатр із першої миті життя малюка починає дбати про нього та допомагає батькам у цьому. Робота дитячого лікаря полягає не тільки в лікуванні, а насамперед у допомозі батькам зберегти здоров'я дитини. З ним радяться, як правильно доглядати за дитиною, оберігати від усіляких захворювань, проводити профілактичні заходи, формувати збалансоване харчування та психологічний розвиток. Діти не завжди можуть пояснити чітку причину неспокою, описати свої відчуття. Зовсім малі ще не вміють розмовляти, а доросліші часто лякаються сторонніх людей, плачуть через погане самопочуття або просто не можуть довіритися. Саме тому педіатрам важливо вміти знаходити спільну мову з дітьми загалом й індивідуальний підхід до кожної дитини зокрема, намагатися стати для дітей дорослим, якому можна довіряти.
Відділ документів з медичних наук Гончарівки підготував книжково-ілюстративну виставку «Пазли дитячого здоров’я: школа педіатра», на якій представлена фахова література для самовдосконалення лікарів-педіатрів, а також видання на допомогу молодим батькам: про догляд за дитиною від самого народження та рекомендації щодо того, як виростити малюка максимально здоровим.
Чекаємо на вас у відділі! Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх дітей!