Якщо ви думаєте, що міфологія – це щось таке, що вивчають у школі, то радимо почитати цю книгу. Якщо ви точно знаєте, яким захопливим може бути світ легенд, то не роздумуючи відкривайте «Скандинавську міфологію» Ніла Ґеймана.
Ця збірка заснована на класичних міфах, художньо переказаних англійським письменником. «Я пробирався крізь слова дев’ятсотлітньої давнини і уважно вибирав, які історії переказати і як саме це зробити, змішуючи версії міфів із прози та пісень», – говорить Ґейман у вступі.
До видання увійшло п'ятнадцять оповідок, які починаються від зародження життя до сумнозвісного Рагнароку. Не лякайтеся великій кількості імен (деякі з них буде дійсно важко вимовити) та заплутаним родинним зв’язкам, вже через кілька сторінок ви з усім розберетеся, а герої стануть близькими та зрозумілими. І повірте, за деякими з них, по завершенні книги, ви будете по-справжньому сумувати.
«Скандинавську міфологію» можна читати у будь-якому віці. Вона цікава не лише з точки зору пізнання вірувань, а й з погляду характерів богів. Вони тут далеко неідеальні, мають свої недоліки, маленькі слабкості та дивні забаганки. Їм теж властиво помилятися, мати фаворитів та робити невеликі капості. І від цього книга стає ще цікавішою та захопливою.
У кінці видання розміщено детальний глосарій, який ще раз нагадає вам імена богів, назви світів та магічних речей.
Хоча сам Ніл Ґейман відносить «Скандинавську міфологію» до нон-фікшну, у рік свого видання (2017) книга потрапила до списку кандидатів премії «Вибір Гудрідс» 2017 року в категорії «Найкраще фентезі». Вона посіла друге місце, поступившись «Фантастичним звірам…» Джоан Роулінг. У 2018 році книга здобула премію «Ауді» в категорії «Аудіокниги, що начитані автором чи авторами».
І хоча «Скандинавська міфологія» на перший погляд видається суворою, овіяною темними таємницями та льодовим холодом, Ніл Ґейман зумів додати до неї трішки гумору та позитиву. Як не дивно, але, читаючи ці історію, ви не лише дізнаєтеся про міфи далекого світу, а й вдосталь насмієтеся.
Готові до такого синтезу? Тоді вперед – на підкорення світу Одіна, Тора та Локі!
Автор відгуку: Анастасія Козак
Коментарі