Масаж, мабуть, – найдревніший метод лікування, відомий ще з ІІІ тисячоліття до н.е. Це водночас і приємна процедура, яка зцілює тіло і душу.
З давніх-давен, коли не існувало ні таблеток, ні лікарень, для лікування застосовували саме масаж. Навіщо нам потрібен масаж? Він стимулює вироблення кортизолу – гормону, який відповідає за зниження рівня стресу в організмі. Позбавляючись стресу, ми допомагаємо організму відновитися: знижується почуття тривоги, зменшується кров'яний тиск, вирівнюється дихання.
Насправді масаж супроводжує людину з перших днів її життя. Саме за допомогою легкого масажу лікарі змушують нас зробити перші подих і крик. Масаж робить кожна мама своєму малюкові при болях у животику. На цю процедуру ми йдемо, щоб відновитися від травми або позбавитися болю. Ну, і звичайно, кожен із нас потирав забите місце долонею, щоб знизити больові відчуття. А це не що інше, як самомасаж. Масаж корисний для всіх. Тож, піклуючись про себе, крім вправ у тренажерній залі, відвідувань басейну та салону краси, приділіть також увагу цьому методу оздоровлення.
7 лютого в Україні відзначається День масажиста. Мета цього свята – вшанувати людей, які присвячують своє життя нелегкій та корисній праці, допомагають відновлювати здоров’я тим, хто цього потребує. Також день покликан об'єднувати фахівців різних напрямів у «масажній справі».
До цієї дати відділом документів з медичних наук організовано книжково-ілюстративну виставку «Не тільки тілу, а й душі: навіщо потрібен масаж», на якій представлена фахова література для самовдосконалення лікарів-реабілітологів, спеціалістів мануальної терапії, масажистів. Також тут ви знайдете видання щодо техніки дитячого масажу – на допомогу молодим батькам.
Чекаємо на вас у відділі! Дбайте про своє здоров’я!