Впродовж двох тижнів відділ обслуговування користувачів радо приймав до себе шкільні табори, які завітати до бібліотеки. Програма «Літо в бібліотеці» включала низку різноманітних захоплюючих заходів, а саме: екскурсії, інтерактивні години, пізнавальні посиденьки, розвиваючі ігри, вікторини, дискусії, віртуальні подорожі тощо.
Під час інтерактивної бесіди «Я і вміння долати конфлікти» діти визначилися з поняттям «конфлікт», розглянули його різновиди та способи поведінки в конфліктах. Учасники бесіди протестували ступінь власної дратівливості та ознайомилися зі способами зняття напруги та гніву. Захід супроводжувався фрагментами мультфільмів та відео презентацій, що представляли конфліктні ситуації. Школярі проаналізували їх та запропонували власні варіанти виходу з конфліктних ситуацій.
Розвиваюча гра «Турнір ввічливих» узагальнила та закріпила в дітей основи культури поведінки, звичку вживати ввічливі слова – привітання, чемну форму звертання, слова пошани та подяки. Переглянувши відеоролик «Ввічливість», школярі отримали пізнавальну інформацію: як поводитися в транспорті, у школі тощо. За допомогою конкурсу «Чарівні слова» учасники без вагань пригадали якомога більше добрих, ввічливих слів та продемонстрували на практиці, як вони вміють користуватися цими словами. Діти навчилися правильно розуміти ввічливі слова та вживати їх відповідно до ситуації, зокрема вирази: «Усього найкращого», «Бувайте здорові», «Будьте ласкаві», «Перепрошую», «Красно дякую», «Щиро вдячний» тощо.
Значну частину користувачів Інтернету складають діти та підлітки, які занурюються у віртуальний світ чи не щодня. Вони готові ділитися приватною інформацією про себе і свою сім'ю. Кожна п'ята дитина щорічно стає мішенню зловмисників. Тому захоплива інтерактивна година «Чат-чат-чат» роз’яснила дітям правила інтернет-безпеки та інтернет-етики. Впродовж заходу школярі підвищили свою інформаційну культуру, ознайомилися з поняттями «Інтернет», «чат», «пошукова система», відгадали інформаційні загадки, переглянули пізнавальні відеоролики. Під час невеличкого тренінгу вони мали змогу попрацювати за комп’ютерами, скористатися безкоштовним Інтернетом та виконати практичні завдання з пошуку в мережі Інтернет.
Не менш цікавими були пізнавальні посиденьки «Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти», на яких діти обговорювали найулюбленіше, найсмачніше, найсолодше. Про те, без чого не може жити жодна людина - про їжу. Діти зустрілися із справжнім Карлсоном, який полюбляє їсти чіпси, цукерки, пити солодкі газовані напої й вірить у те, що все це дуже корисно. Завдяки дослідам із солодкими напоями та чіпсами усі дізналися про шкідливі харчові добавки, які використовують для того, щоб надовго зберегти поживні властивості продуктів та надати їм більш привабливого вигляду і смаку тощо. В кінці заходу і Карлсона, і дітей все-таки вдалося переконати їсти тільки корисну їжу, а від шкідливої відмовитися.
Інтерактивна година здоров’я «Обережно! Це шкодить вашому здоров’ю» була присвячена найактуальнішій проблемі сучасності – здоровому способу життя. Під час заходу діти визначилися з поняттям «здоров’я» та дізналися, що його 50% залежить від способу життя. Ведуча продемонструвала негативний вплив нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини та дала чимало порад, як вести здоровий та активний спосіб життя.
Усім відома народна мудрість «Вмієш людей запрошувати, вмій і зустрічати». Саме гостьовому етикету була присвячена інтерактивна гра «Подорож країною етикету», де в ігровій формі учні засвоїли правила поводження за столом вдома та у місцях громадського харчування. Майстер-клас продемонстрував їм правила сервірування столу, розташування посуду та столових приборів відповідно до правил етикету. Після перегляду відеоролику школярі проявили свої вміння складати серветки та знання правильного вживання різних страв. Набуті навички діти закріпили під час виконання таких практичних завдань: «Розташуйте у правильній послідовності» та «Про що говорить посуд».
Захоплюючою та пізнавальною для дітей стала й гра-екскурсія «Таємниці зоряного неба». Кожен раз, виходячи на вулицю, ми спрямовуємо свій погляд на зірки. Як хочеться відірватися від землі і відправитися в подорож до далеких планет, зірок ... Саме це школярі спробували зробити за допомогою віртуальної екскурсії Всесвітом і намагалися розгадати таємниці зоряного неба. Така подорож-гра сприяла розвитку логічного мислення, пам'яті та уваги. Діти переглянули мультфільми «Сонячна система» і «Чорна діра», відеосюжет «Земля з космосу». За допомогою відео презентації «Таємниці сузір'їв» школярі познайомилися з невідомими їм раніше сузір'ями.
Завдяки нашим заходам та екскурсіям діти переконалися, що в бібліотеці можна змістовно відпочити, розважитися та набути нові корисні знання.