«Справжній сенс життя потрібно відкривати у навколишньому світі, радше ніж у самій людині або її власній душі. Душа людини завжди скерована до когось або до чогось іншого – чи це сенс, який потрібно здійснити, чи інша людська істота, з якою потрібно зустрітися. Чим більше ви забуваєте про себе, віддаючись виконанню справи чи коханню до іншої людини, то більшою людиною ви стаєте, і тим повніше реалізовуєте себе.»
Віктор Франкл – всесвітньо відомий австрійський психіатр, який з 1942 по 1945 рік провів у нацистських концентраційних таборах Освенцім і Дахау. Власним досвідом виживання у нелюдських умовах він поділився у книжці «Людина у пошуках справжнього сенсу: психолог у концтаборі». Нотатки для майбутньої книги автор потайки писав на шматках паперу стенографічними знаками. Часи, проведені в концтаборі і те, що там відбувалося, залишилося в пам’яті назавжди: приниження людської гідності, постійний голод, жорстоке поводження з полоненими, хвороби та постійна загроза життю. В таких умовах мало яка людина може вижити.
Франкл вижив і написав книгу, щоб допомогти людям, які пережили такі самі жахіття, як і автор. Вона вже допомогла мільйонам знайти сенс свого існування та отримати сили щоб жити далі й долати будь-які випробування. Як психіатр за фахом, навіть у жахливих умовах концтаборів, Франкл аналізував поведінку ув’язнених людей. Він на власному досвіді та на основі спостережень довів, що люди, які втратили сенс життя, швидко помирали, а ті, хто мав надію побачити рідних, мали шанс вижити. Стимул, який живить людину – життя заради когось або чогось. Можна обмежити фізичну свободу, але духовну ніхто не може відібрати.
Б9743
88.42
Ф 83
Франкл Віктор Еміль.
Людина в пошуках справжнього сенсу: психолог у концтаборі/ Віктор Франкл ; пер. з англ. О. Замойської ; ред. К. В. Озерова ; авт. передм. Г. В. Оллпорт - Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 159, [1] с., ISBN 978-617-12-0452-2
Предметні рубрики: Військова психологія