Днями в парку «Херсонська фортеця» відбувся екологічний фестиваль «#KhersonZeroWaste». Співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли активну участь в організації та проведенні заходу.
Фестиваль проходив на свіжому повітрі біля озера «Лебединка» та мангал-бару «Chilli», і погода та гарячий чай посприяли вдалому проведенню заходу й гарному настрою учасників. Подія мала чітку концепцію 5-ти «R». Вона полягає в поетапному дотриманні 5-ти екологічних принципів, які починаються на букву «R»:
1) Refuse – відмовитися (не купувати зайвого);
2) Reduce – скоротити (скоротити споживання у будь-якій сфері);
3) Reuse – використовуй повторно (насправді можна використовувати кожну річ повторно);
4) Recycle – переробляй;
5) Rot – компостуй.
Було облаштовано 5 локацій, де кожна зона відповідала одному з цих 5-ти принципів. Екоцентр представляв 4-ий принцип – «Переробку». У нас було кілька великих картонних контейнерів від заводу «Dunapack», і ми розповідали про сортування сміття, а також розробили екологічний кросворд і пропонували гостям його розгадати.
На інших точках було не менш цікаво – наші колеги демонстрували «зелені» товари та екологічне упакування, добрива, отримані внаслідок домашнього компостування, та навіть скульптури з металобрухту! На галявинах парку з’явилися нові мешканці – металеві комахи у зріст дитини! Їх автор – скульптор із Білозерки Сергій Демченко. Він уже багато років займається металевим апсайклінгом, тобто дарує друге життя старим речам, зокрема з використанням металобрухту. Дуже часто пан Сергій працює в стилі стим-панк. І треба наголосити, що виставка його артоб’єктів користувалася попитом у містян.
Під час заходу огранізатори та учасники просили відвідувачів фестивалю підписати петицію щодо долучення нашого міста до принципів «Zero Waste Сities». Це означає, що Херсон може стати третім населеним пунктом України (після Львова та Люботина), який приєднується до програми «Перехід до “нуля відходів”: одна спільнота за іншою». Якщо в назначений строк петиція набере необхідних 250 голосів, Херсонська міська рада розгляне можливість втілення цієї програми.
До кінця збору підписів залишилося 17 днів. Голосування відбувається буквально в один клік. Тож поспішайте – спробуємо наблизити майбутнє і вже сьогодні впливати своїми діями на рівень життя завтра!