Відомо, що 21 листопада у світі відзначається День привітань, день позитивного настрою і радісних емоцій. З цієї нагоди Херсонська ОУНБ ім. Олеся Гончара завітала до ЗОШ № 47 та провела для учнів старших класів модифіковану гру «Давай привітаємось!». Адже кожному відомо, що з глибини віків наші пращури з особливою увагою й шанобливістю ставились до вітань, вірили в магічну силу, що таїться в кожному слові, жили переконаннями, що добре слово потрібне людині, «як хліб і сіль, як жива вода». Очевидно, неспроста кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив».
Учасники згадали традиційні вирази мовного етикету, що вживаються в ситуаціях привітання: Доброго дня! Доброго вечора! Доброго ранку! Добридень! Доброго здоров’я! Здоровенькі були! Здрастуйте! Привіт! Як справи? Вітаю вас! Моє вітання! Скільки літ! Слава Україні! Радий Вас бачити! тощо.
За допомогою уривків з художніх фільмів - «За двома зайцями», «Сватання на Гончарівці», «Богдан-Зиновій Хмельницький», «Дорога на Січ», «Чорна рада» - учні дізналися про традиційні українські вітання: шапкування, поклон, рукостискання, привітання за «козацьким звичаєм» тощо.
Школярі і самі підготувалися до заходу. Лунала сучасна українська поезія про привітання: вірші Василя Симоненка зі збірки «Тиша і грім», Івана Драча «Як це мало сказати Добридень», Павла Глазового «Нам, мужчинам, дорікають».
Кожен день ми вітаємося зі своїми друзями або колегами по роботі. Але не всі ми знаємо, як правильно це потрібно робити. Тому учні взяли участь у ситуативних вправах та своєрідних іграх з етикету привітання та продемонстрували свою ерудицію.
Ведучі також познайомили учнів з унікальними та незвичними традиціями вітання у різних країнах: від складання долонь на грудях до плювка при зустрічі зі знайомим. Адже для того, щоб уникнути незручностей в іншій країні, краще всього заздалегідь ознайомитися з її традиціями.