Щороку 14 червня, у Всесвітній день донора крові, звучать слова вдячності на адресу донорів та проводяться заходи із підвищення рівня обізнаності щодо глобальних потреб у безпечній крові, лунають заклики до всіх людей, які можуть за медичними і віковими показниками приєднатися до лав добровільних донорів. Кожні кілька секунд хтось у світі потребує крові. І саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів щороку.
Саме цій даті присвячена книжкова виставка «Бути донором – корисно для здоров’я» у відділі документів з медичних наук. Представлена література дасть змістовні відповіді на питання, хто такий донор, хто ним може бути, а хто – ні; розповість про історію донорства загалом та познайомить із правилами безпечного переливання крові. Презентація виставки була проведена для студентів 3 курсу медичного коледжу.
В Україні кількість донорів зменшується. Більшість стає донорами лише раз, коли доводиться рятувати своїх близьких чи рідних, – загалом, за статистикою, 70% донорів здають кров раз у житті. У світі ж активно пропагують, впроваджують і підтримують регулярне добровільне та безоплатне донорство, адже це – найбезпечніший ресурс якісної крові.
Кров має термін придатності, тобто її запас необхідно регулярно поповнювати, і необхідність у донорах є постійно. Донорська кров потрібна не лише для трансфузії цільної крові: обробка може перетворити її на плазму, концентрати еритроцитів, тромбоцитарні концентрати тощо – кожен такий продукт використовують для конкретних потреб під час надання медичної допомоги. Тож у багатьох випадках доза зданої крові може врятувати життя декільком пацієнтам!