Всесвітній день хворого на бронхіальну астму щорічно проводиться 11 грудня.
Бронхіальна астма – хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке виникає в результаті дії алергенів і призводить до таких симптомів хвороби: скрутного дихання або навіть задухи, кашлю, появи хрипів у грудях. Хворий реагує на те, що здорову людину не дратує: на пилок рослин, домашній пил, шерсть тварин, деяку їжу, ліки тощо. Іноді причину астми встановити дуже важко або навіть неможливо.
Як свідчить статистика, понад 5% дорослого і 10% дитячого населення страждають на астму. І хоча для цього захворювання характерна низька смертність, а також є прогрес у його вивченні та лікуванні, не можна недооцінювати небезпеку астми. Вона нерідко призводить до інвалідності. У багатьох випадках із бронхіальною астмою хворому доводиться миритися все життя, але за правильного лікування люди з цим діагнозом зберігають повну працездатність і ведуть звичайний спосіб життя.
Більше про профілактику, діагностику та лікування бронхіальної астми ви дізнаєтесь у відділі документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх). Для всіх бажаючих організовано відкритий перегляд літератури «Бронхіальна астма: що треба знати про захворювання?»